W najbliższy czwartek w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku zostanie rozegrany turniej TTX. Zwycięzca zawodów wraz z trenerem w nagrodę polecą bezpłatnie na turniej finałowy TTX Europe Tour w Rzymie.

TTX to outdoorowa odmiana tenisa stołowego, która rozgrywana jest według specjalnych zasad. Zawodnicy i zawodniczki rywalizują bez podziału na płeć specjalnymi rakietkami przygotowanymi do gry w tenisa stołowego na zewnątrz. Ponadto sety rozgrywane są na czas – każdy set trwa 120 sekund (jeden mecz składa się z trzech setów).

Tenis stołowy X to nowy, zabawny i integracyjny format tenisa stołowego opracowany przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego. W TTX zawodnicy grają specjalnymi rakietkami bez okładzin oraz cięższymi piłeczkami niż w standardowym tenisie stołowym.

Zaplanowany na czwartek turniej TTX jest jednym z etapów TTX Europe Tour. Najlepsi zawodnicy awansują do finału zmagań, który zostanie rozegrany w dniach 6-8. października 2023 roku w Rzymie.

Czwartkowy turniej TTX w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku skierowany jest dla zawodników i zawodniczek w wieku 11-18 lat (z wyłączeniem szerokich kadr narodowych). Turniej TTX rozpocznie się w czwartek o godzinie 12:00 (zapisy w dniu zawodów do godziny 11:50).

W minioną niedzielę odbyła się premierowa edycja zawodów TTX w Polsce. Triumfatorem pierwszego turnieju na molo w Sopocie został Krzysztof Bohn, który w nagrodę poleci wraz ze swoim trenerem na turniej finałowy TTX Europe Tour do Rzymu.

Polub profil TTX Polska na Facebooku –> https://www.facebook.com/ttx.polska

Zapisy on-line -> https://forms.gle/oCgU27Thzz6F9FnM7