Tenisistki stołowe KU AZS UE Wrocław pokonały ATS east rent Białystok 3:0 w pierwszej kolejce ekstraklasy. W składzie triumfatorek wystąpiły brązowe medalistki drużynowych mistrzostw Europy: Natalia Bajor i Anna Węgrzyn. Oprócz nich punkt zdobyła też Chinka Liu Siyu.

Indywidualna mistrzyni kraju Bajor, która z Li Qian i Natalią Partyką tworzyła podstawowy skład biało-czerwonych podczas DME w Nantes, wygrała z Moniką Tereszkiewicz 3:0. Liu Siyu pokonała Gabrielę Dyszkiewicz 3:1, a mistrzyni kontynentu juniorek w singlu Węgrzyn (rezerwowa w ekipie narodowej we Francji) zwyciężyła w pojedynku z Pauliną Knyszewską 3:0.

W innych meczach inauguracyjnej serii gier wicemistrz poprzedniego sezonu Polmlek Lidzbark Warmiński wygrał z KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża 3:0, Bebetto AZS UJD Częstochowa przegrał z SKTS Sochaczew 0:3, a GLKS Scania Nadarzyn pokonał Bronowiankę Kraków 3:1.

W tym sezonie zmieniła się punktacja, podobnie jak w LOTTO Superlidze za zwycięstwa 3:0 lub 3:1 przyznaje sie 3 pkt, za 3:2 – 2, a za porażkę 2:3 – 1. Mecze Ekstraklasy, co też jest nowością, można oglądać na naszej stronie internetowej w sekcji LIGA TV.

W niedzielę broniące tytułu zawodniczki KTS Enea Siarka Tarnobrzeg pokonały na PGE Narodowym w Warszawie Dojlidy Białystok 3:0. Ten mecz był jedną z atrakcji krajowego święta tenisa stołowego.