Tenisistki stołowe Uczelni Państwowej Zamość w nowym sezonie występować będą w Ekstraklasie! Zespół z Lubelszczyzny w dwumeczu barażowym o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej okazał się lepszy do Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Po remisie w pierwszym meczu w grodziskiej hali przy ulicy Westfala 5:5, w rewanżu najlepsza drużyna grupy południowej zwyciężyła 7:3. Zespół Piotra Kostrubca do awansu poprowadził duet Klaudia Kusińska – Anna Brzyska. W rywalizacji barażowej obydwie zawodniczki wygrały wszystkie swoje pojedynki singlowe.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Dziewczyny rozegrały świetny sezon i wydaje mi się, że zasłużyły na ten sukces. W dwumeczu barażowym Bogoria postawiła wysoko poprzeczkę, a efektem tego było świetne widowisko i ogromne emocje do samego końca. Przed rokiem świętowaliśmy awans do LOTTO Superligi, teraz cieszymy się awansu do Ekstraklasy – mówi Piotr Kostrubiec, twórca sukcesów zamojskiego klubu tenisa stołowego.

Łącznie w sezonie 2020/2021 Uczelnia Państwowa Zamość rozegrała 20 spotkań. W 15. przypadkach odnosiła zwycięstwa, zanotowała cztery remisy i doznała jednej porażki. Zdecydowanie najlepszymi zawodniczkami „świeżo upieczonego” beniaminka Ekstraklasy były Klaudia Kusińska i Anna Brzyska, a cenne punkty zdobywały również Karolina Lalak, Ganna Farladanska (Ukraina), Aleksandra Osuch i Wiktoria Puzio.

Drugiego beniaminka Ekstraklasy kobiet poznamy 12. czerwca. W Białymstoku, ATS East Rent podejmie wówczas MKS Lucrum Skarbek Tarnowskie Góry. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem zespołu z województwa śląskiego 7:3.