Trzy polskie drużyny biorą udział w kolejnej edycji europejskich rozgrywek TT Inter Cup. Dwie z nich – KS Wamet Dąbcze i Powiat Czestochowski ALTS Poczesna mają już za sobą pierwsze spotkania.

28 zespołów z 8 krajów bierze udział w tegorocznych rozgrywkach TT Inter Cup. Cztery najsilniejsze drużyny, w tym także Sokołów S.A. Jarosław, rywalizują w najbardziej prestiżowej kategorii – Elite League (system każdy z każdym). Pozostałe ekipy zostały podzielone na sześć grup, z których triumfatorzy awansują do kolejnego etapu.

Jako pierwszy zmagania w sezonie 2020/2021 w tych europejskich rozgrywkach rozpoczął Wamet Dąbcze. Zespół z Wielkopolski w półfinale grupy „D” pokonał na wyjeździe niemiecki TSG Zellertal 4:1 i zagra 8. stycznia w finale z francuskim Ingre CMPJM. Swoje premierowe starcie wygrali także reprezentanci Powiatu Częstochowskiego ALTS Poczesna. Ekipa ze Śląska w półfinale grupy „E” pokonała na wyjeździe belgijski TTC And Leie 4:2. W finale grupy drużyna z powiatu częstochowskiego zagra na wyjeździe z ASD Marcozzi Cagliari.

Na rozpoczęcie zmagań w gronie Elite League czekają tenisiści stołowi Sokołowa S.A. Jarosław. Zespół prowadzony przez Kamila Dziukiewicza na początku stycznia zmierzy się z niemieckim SV Union Velbert 2011. Kolejnymi rywalami występującej w LOTTO Superlidze drużyny z Podkarpacia będą TTC Raiffeisen Kuchl (Austria) i Post SV Mühlhausen 1951.

Europejskie rozgrywki TT Inter Cup rozgrywane są od 1990 roku. Końcowe zwycięstwa na swoim koncie w tych zawodach mają Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów (sezon 2019/2020 – trofeum Josefa Simecka), PWSZ Zamość (sezon 2018/2019 – trofeum Josefa Simecka), KTS Gliwice (sezon 2018/2019 – trofeum Kurta Posilesa) i Lubuski Sportowy Lumel (sezon 1991/1992).