Natalia Bajor/Katarzyna Grzybowska-Franc oraz Jakub Dyjas/Daniel Górak i Samuel Kulczycki/Maciej Kubik awansowali do ćwierćfinałów gry podwójnej turnieju ITTF Challenge Polish Open. W 1/8 finału singla wystąpią Bajor, Dyjas, Badowski i Kulczycki.

Bajor i Grzybowska-Franc wygrały ze Słowaczkami Natalią Grigelovą i Tatianą Kukulkovą 3:2, zaś pozostali biało-czerwoni wyeliminowali deble z Azji – wicemistrzowie Europy z 2016 roku Dyjas i Górak pokonali Japończyków Hiroto Shinozukę i Kakeru Sone 3:2, zaś juniorzy Kulczycki i Kubik zwyciężyli grających na co dzień w klubach LOTTO Superligi reprezentantów Hongkongu Lam Siu Hanga i Ng Pak Nama 3:0.

Ćwierćfinały odbędą się w sobotę, o 10:00 Bajor i Grzybowska-Franc zagrają z chińskim duetem Fan Siqi/Zhang Qiang. Z kolei o 10.40 Dyjas i Górak zmierzą się z Węgrami Nandorem Ecsekim i Tamasem Lakatosem, a Kulczycki i Kubik z parą z Tajlandii Padasak Tanviriyavechakul/Supanut Wisutmaythangkoon.

Do najlepszej „16” w grze pojedynczej zakwalifikowali się aktualna mistrzyni Polski Bajor, były mistrz kraju oraz brązowy medalista ME sprzed trzech lat Dyjas oraz dwukrotny srebrny medalista MP Badowski, a także najmłodszy w tym gronie Kulczycki (rocznik 2002).

W piątkowych spotkaniach drugiej rundy Bajor wygrała z Holenderką Kim Vermaas 4:0, Dyjas z Amerykaninem Nicholasem Tio 4:0, a Badowski z Finem Benedekiem Olahem 4:1. Natomiast Kulczycki zwyciężył w potyczce z Chińczykiem Yu Heyi 4:3, mimo że przegrywał 0:3.

O awans do ćwierćfinału 22-letnia Bajor zagra z rozstawioną z „jedynką” 20-letnią Chinką He Zhuojia, która pod koniec 2018 roku zajęła drugie miejsce w turnieju finałowym World Tour w Korei Południowej. Co ciekawe, siedem lat temu na wyspie Guam Bajor przegrała z chińską rywalką w półfinale World Cadet Challenge, czyli nieoficjalnych mistrzostwach świata kadetek.

Z kolei Dyjas spotka się w hali COS „Cetniewo” z Anglikiem Tomem Jarvisem, a Badowski z Kulczyckim. To oznacza, że jeden z biało-czerwonych ma zagwarantowane miejsce w 1/4 finału.

Wcześniej w sobotę 17-letni Kulczycki zajął trzecie miejsce w rywalizacji młodzieżowców (do 21 lat) w Polish Open. W półfinale uległ Francuzowi Irvinowi Bertrandowi 0:3.