We francuskim Antibes rozpoczął się turniej TOP 16 (dawny TOP 12). W grupie D, składającej się aż z 3 defensorek, Li Qian przegrała 2 mecze i niestety jutro nie zagra w ćwierćfinale. W obu przegranych spotkaniach – z Bernadette Szocs (Rumunia) i Li Jie (Holandia) – przegrywała na przewagi 10:12 w 5 setach. Wygrała tylko z byłą 2-krotną Mistrzynią Europy Białorusinką Viktorią Pavlovich, z którą na co dzień gra w Siarce-ZOT Tarnobrzeg.

W grupie z obrończyniami najlepiej spisała się ofensywnie grająca Rumunka Bernadette Szocs – 2 zwycięstwa i 1 porażka, w setach 8:6. Drugie miejsce zajęła Li Jie 2-1 6:7. Te dwie zawodniczki w sobotę wystąpią w ćwierćfinale. Li Qian na 4 pozycji 1-2 7:8, a przed nią jeszcze Viktoria Pavlovich 1-2 6:6.