Już w najbliższy weekend w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku odbędzie się turniej TOP 16 kobiet. Na kilka dni przed startem zawodów odbyło się losowanie fazy grupowej.

W gdańskiej imprezie wystartuje 16 zawodniczek. Każdy klub startujący w rozgrywkach Ekstraklasy kobiet miał prawo nominować do udziału w turnieju TOP 16 jedną tenisistkę stołową. Pozostałe pięć „dzikich kart” przyznawał trener reprezentacji Polski kobiet – Zbigniew Nęcek.

Listę startową TOP 16 otwiera Natalia Partyka, która w weekend wraz ze swoimi koleżankami z SKST Stavoimpex Hodonin brała udział w turnieju Ligi Mistrzyń w austriackim Linzu. Mistrzyni paraolimpijska trafiła do grupy „A”, w której zmierzy się m.in z Magdaleną Sikorską z SKTS-u Sochaczew.

– W grupie „2” dojdzie do rewanżu za spotkanie w Ekstraklasie pomiędzy Katarzyną Grzybowską-Franc i Katarzyną Węgrzyn. Emocji nie zabraknie także w grupie „3” – informuje Zbigniew Nęcek, trener reprezentacji Polski seniorek.

Bardzo interesująco zapowiada się rywalizacja w grupie „D”, do której trafiła aktualna mistrzyni naszego kraju – Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław). Grupowymi rywalkami zawodniczki klubu z Dolnego Śląska będą m.in. Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk) i Anna Brzyska (PKS Kolping Jarosław). Obydwie tenisistki stołowe mimo młodego wieku mają już sa sobą sukcesy w seniorskich imprezach. Wróbel to brązowa medalistka IMP w Białymstoku, a Brzyska dotarła do finału ostatniego Grand Prix Polski seniorek w Nowym Dworze Mazowieckim.

Turniej TOP 16 w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby zostanie rozegrany w dniach 12-13. grudnia. W sobotę odbędzie się faza grupowa, a na niedzielę zaplanowano ćwierćfinały, półfinały oraz finał.

Podział na grupy:

grupa 1:
Natalia Partyka (niestowarzyszona)
Magdalena Sikorska (SKTS Sochaczew)
Agata Zakrzewska (KTS Tarnobrzeg)
Anna Kubiak (JKTS Jastrzębie-Zdrój)

grupa 2:
Katarzyna Grzybowska-Franc (UKS Dojlidy Białystok)
Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław)
Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński)
Katarzyna Płotka (KTSK GOSRiT Luzino)

grupa 3:
Paulina Krzysiek (MUKS Start Nadarzyn)
Anna Wegrzyn (KU AZS UE Wrocław)
Zuzanna Błażejewicz (KS Gotyk Toruń)
Michalina Górska (UKS Dojlidy Białystok)

grupa 4:
Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław)
Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk)
Anna Brzyska (PKS Kolping Jarosław)
Martyna Lis (Bogoria Grodzisk Mazowiecki)