– Mamy w grupie dwie mocne drużyny z doświadczonymi zawodnikami w składach. Naszym celem jest znacznie lepsza gra niż w turnieju Ligi Mistrzów i awans do ćwierćfinałów Pucharu Europy ETTU – mówi Tomasz Redzimski, trener Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. W 1/4 finału Ligi Mistrzów polski tenis stołowy reprezentować będą Enea Siarkopol Tarnobrzeg i Dekorglass Działdowo.

Jego podopieczni w dniach 10 – 12 grudnia wystąpią w głównej rundzie grupowej Pucharu Europy ETTU. Zawody odbędą się podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Vila Nova de Gaia (Portugalia).

Rywaliami Dartomu Bogorii będą HB Ostrov Havlickuv Brod i UTTC Stockerau. W czeskim HB Ostrov grają m.in. Tomas Tregler, Michal Obeslo, Dmitrij Prokopcov i Radek Skala 4-1, a w austriackim UTTC Stockerau Maciej Kołodziejczyk, Weixing Chen, David Serdaroglu i Oleksandr Didukh.

Grającemu przed własną publicznością Dartomowi Bogorii nie udało się awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, ale 7-krotni Mistrzowie Polski pozostali w europejskich pucharach. Jak może wyglądać skład drużyny z Mazowsza na Puchar Europy ETTU?

– Panos Gionis musi wrócić do rehabilitacji ścięgna Achillesa. Liczę na przyjazd Chuang Chih-Yuana. Pavel Sirucek już rozpoczął treningi, więc jest szansa, że znów będzie mocnym punktem zespołu. Marek Badowski gra coraz lepiej, mamy też juniorów – powiedział szkoleniowiec Dartomu Bogorii Tomasz Redzimski.

Turniej w Portugalii od 10 do 12 grudnia oznacza, że nastąpią zmiany w kalendarzu meczów Dartomu Bogorii w Lotto Superlidze. W dniu 10 grudnia Gladiatorzy mieli zaplanowane spotkanie wyjazdowe z Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów, a 12 grudnia u siebie z ASTS Olimpia-Unia Grudziądz.

– Rozważam rozegranie tych meczów na początku grudnia – dodał trener Tomasz Redzimski.

W tabeli Lotto Superligi po 10 kolejkach na czele są 3 kluby – Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Energa Manekin Toruń. Mają po 23 punkty.