Tenisista stołowy Dekorglassu Działdowo, Szwed Truls Moregard po raz pierwszy w karierze zagra w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata w grze pojedynczej. Rywalem byłego wicemistrza globu juniorów będzie rozstawiony w Houston z numerem jeden Fan Zhendong.

Nastoletni Moregard w półfinale zawodów w Stanach Zjednoczonych pokonał 40-letniego Niemca Timo Bolla 4:3, który po raz drugi w karierze IMŚ w grze pojedynczej kończy z brązowym medalem. W drugim spotkaniu 1/2 finału, Fan Zhendong ograł swojego kolegę z reprezentacji Lianga Jingkuna 4:1.

W finałowym spotkaniu gry pojedynczej kobiet spotkają się dwie zawodniczki z Chin – Wang Manyu i Sun Yingsha. Pierwsza w półfinale okazała się lepsza do Chen Meng a druga pokonała Wang Yidi.

Noc z niedzieli na poniedziałek była bardzo udana dla Szwedów. Swój półfinałowy mecz podczas Indywidualnych Mistrzostw Świata wygrał nie tylko Truls Moregard. Do finału gry podwójnej mężczyzn awansowali bracia Kristian Karlsson i Mattias Falck. Szwedzki duet w półfinale bez straty seta uporał się z rozstawionymi z „jedynką” Lin Gaoyuanem i Liangiem Jingkunem. W wielkim finale rywalami Karlssona i Falcka będą Koreańczycy: Jang Woojin i Lim Jonghoon.

Dwóch najwyżej rozstawiony debli zabraknie na podium w rywalizacji kobiet. W finałowym spotkaniu zagrają Mima Ito i Hina Haya oraz Wang Manyu i Sun Yingsha. Największym zaskoczeniem turnieju gry podwójnej kobiet jest brązowy medal luksemburskiego duetu: Sarah De Nutte i 58-letniej Ni Xia Lian.

Minionej nocy poznaliśmy także pierwszych złotych medalistów zmagań w Houston. Mistrzami świata w grze mieszanej zostali Wang Chuqin i Sun Yingsha z Chin, którzy w finałowym meczu pokonali Tomokazu Harimoto i Hinę Hayatę 3:0. Brązowe medale przypadły w udziale Cheng I-Ching i Lin Yun-Ju (Tajwan) oraz Lin Gaoyuanowi (Chiny) i Lily Zhang (USA).

Finałowe spotkania Indywidualnych Mistrzostw Świata w Houston odbędą się w nocy z poniedziałku na wtorek. Turniej na żywo można oglądać na stronie worldtabletennis.com.