W środę, 5 maja wyłoniony zostanie złoty medalista w polskiej Ekstraklasie kobiet, a w Szwecji tego dnia rozpocznie się faza play-off. Klub Klaudii Kusińskiej i Pauliny Knyszewskiej – Köpings BTK spotka się z Halmstad BTK.

Pierwsze spotkanie zespół Klaudii Kusińskiej i Pauliny Knyszewskiej rozegra na wyjeździe, a w piątek, 7 maja (obydwa mecze o g. 18:30) wystąpi we własnej hali. Jeśli do wyłonienia triumfatora w tej parze konieczne będzie trzecie spotkanie, wówczas dojdzie do niego w sobotę, 8 maja o g. 11:00.

W tych samych dniach – 5 maja, 7 maja i ewent. 8 maja – rywalizować będą Lekstorps IF i Eslövs PK.

Po rundzie zasadniczej w lidze szwedzkiej najlepszy okazał się Eslövs PK 31 pkt przed Köpings BTK Dam 24 pkt, Lekstorps IF 24 pkt i Halmstad BTK 22 pkt.

W tym sezonie Klaudia Kusińska ma bilans gier 13-8, a w podstawowym składzie jej drużyny grają także Jessica Yamada 15-3 i Judith Liu 8-2. W składzie Köpings BTK jest również Paulina Knyszewska 1-7.

Klaudia Kusińska występy w szwedzkiej Pingisligan łączy z grą w 1-ligowej Uczelni Państwowej Zamość. Zespół z Lubelszczyzny zajmuje 2 pozycję w grupie południowej za MKS Lucrum Skarbek Tarnowskie Góry, ale ma stratę tylko 3 punktów i 2 mecze mniej rozegrane.

Wielokrotna reprezentantka Polski Klaudia Kusińska wygrała 23 pojedynki i zaledwie jeden przegrała. W maju zamojski zespół czeka aż 6 spotkań.

Paulina Knyszewska gra w Enerdze Manekin Toruń – 5 lokata w 1-ligowej grupie północnej. Zwyciężyła w 22 z 30 pojedynków. Torunianki mają w następnym miesiącu 3 mecze do rozegrania.