Gwiazdy krajowe i zagraniczne, m.in. Li Qian, Natalia Partyka, Lucjan Błaszczyk, Joergen Persson i Steffen Fetzner, oraz zawodnicy męskiej LOTTO Superligi i kobiecej Ekstraklasy, wezmą udział w święcie tenisa stołowego 15 września na PGE Narodowym w Warszawie.

Tego dnia na płycie obiektu odbędzie się kolejna edycja Pingpongowego PGE Narodowego i Narodowego Dnia Tenisa Stołowego.

Po raz kolejnych na płycie stadionu ustawionych zostanie ok. 100 stołów. Rywalizacja w rozmaitych rozgrywkach, m.in. turniejach dzieci i młodzieży oraz open, przeprowadzona zostanie od godz. 9:00 do 18.30.

Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji towarzyszących, wśród nich spotkania z gwiazdami tenisa stołowego, konsultacje z psychologiami sportu oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

– Trzecia już edycja Pingpongowego PGE Narodowego będzie wyjątkowa. Młodzi pasjonaci tenisa stołowego nie tylko będą rywalizować w turniejach, ale także będą mieli sposobność podziwiać z bliska kunszt zawodowców z LOTTO Superligi oraz Ekstraklasy kobiet. Po meczach mistrzów pingpongowi adepci dostaną szansę na rozegranie ze swoimi idolami kilku akcji. Pingpongowy PGE Narodowy jest świętem wszystkich miłośników dyscypliny oraz wspaniałą możliwością jej promowania w Warszawie, która w przyszłym roku będzie gospodarzem mistrzostw Europy w tenisie stołowym – powiedział prezes PZTS Dariusz Szumacher.

W stolicy obecnie będą m.in. Li Qian, Natalia Partyka, Lucjan Błaszczyk, Szwed Joergen Persson czy Niemiec Steffen Fetzner.

O godz. 11:00 rozpoczną się mecze LOTTO Superligi:

  • LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz – Dojlidy Białystok
  • Energa KTS Toruń – 3S Polonia Bytom
  • UKS Warta Kostrzyn nad Odrą – PKS Kolping Frac Jarosław

Trzy godziny później rozpocznie się ligowy hit z udziałem mistrza i wicemistrza kraju czyli Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Dekorglassu Działdowo. O tej samej porze zagrają także mistrzynie ekstraklasy Enea Siarka Tarnobrzeg z UKS Dojlidy Białystok.