Wyjątkowo, bo nie w środku tygodnia, a w weekend zainaugurowana zostanie 12. kolejka Wschodzący Białystok Superligi. Ponadto, w piątek w zaległym meczu 10. rundy gier zmierzą się Condohotels Morliny Ostróda i KS Dekoglass Działdowo. Celem nadrzędnym dla ostródzian będzie zapewne zatrzymanie Czecha Jiriego Vrablika. W środowym pojedynku z PKS Kolping Frac Jarosław podopieczny trenera Piotra Kołacińskiego sięgnął po czwarty w sezonie komplet punktów – z bilansem 13 zwycięstw i 4 porażek jest on wiceliderem indywidualnego rankingu Superligi.

Piątkowy pojedynek 7. i 5. drużyny w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce zaplanowany został na godzinę 18:30. Bezpośrednią transmisję internetową z hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przeprowadzi SuperligaTV.

Dzień później kamery oficjalnego kanału internetowego Wschodzący Białystok Superligi zawitają do Rzeszowa, gdzie 12. kolejkę zmagań zainaguruje spotkanie miejscowej SPAR Extramarket.pl AZS Politechniki z Poltarex Pogonią Lębork. Rzeszowianie przed tą konfrontacją mają 15 punktów i zajmują 6. lokatę. Ich sobotni rywale sklasyfikowani są o dwie pozycje niżej, gromadząc 8 punktów.

Sympatyków tenisa stołowego z pewnością elektryzuje potencjalne starcie Tomasza Lewandowskiego z Bartoszem Suchem, czyli aktualnego wicemistrza z byłym indywidualnym mistrzem Polski. Rzeszowianin w bieżącym sezonie wygrał 10 z 17 rozegranych spotkań, ustępując pod tym względem liderowi Pogoni (bilans 13:8). Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00.