Udanie rozpoczęli nowy rok tenisiści stołowi PKS Kolping Frac Jarosław, pokonując 3:0 przed własną publicznością Poltarex Pogoń Lębork. Dla podopiecznych Kamila Dziukiewicza była to już dziewiąta wygrana w sezonie Wschodzący Białystok Superligi, która pozwoliła im zachować fotel lidera. – Dzisiejszy mecz był bardzo emocjonujący. Obydwa zespoły stworzyły dobre widowisko. W ekipie gości z dobrej strony pokazał się Marek Prądzinski, który prowadząc 2:0 z Witalijem Niechwedowiczem był bliski odniesienia zwycięstwa – mówił po spotkaniu trener miejscowych, Kamil Dziukiewicz. Po chwili szkoleniowiec brązowych medalistów drużynowych mistrzostw Polski przyznał, że to zwycięstwo jest dla jego zespołu niezwykle ważne: – Zdobyliśmy dziś wymarzone trzy punkty, które pozwalają nam nadal myśleć o zajęciu pierwszego miejsca w tabeli po rundzie zasadniczej Wschodzący Białystok Superligi.

Po jednym punkcie w ekipie Kolpinga Frac w starciu z beniaminkiem z Lęborka zdobyli Wang Zeng Yi, Jewgienij Szczetinin i Witalij Niechwedowicz. Dwaj pierwsi wygrali w stosunku 3:1 odpowiednio z Jakubem Perkiem i Bartoszem Suchem, natomiast Niechwedowicz, ustawiony na pozycji numer trzy, potrzebował aż pięciu setów, aby rozprawić się z Markiem Prądzinskim. – Trafiliśmy dziś z ustawieniem. Trochę obawiałem się tego spotkania po tak długiej przerwie, ale na szczęście moi zawodnicy dobrze rozpoczęli drugą rundę – opowiada Dziukiewicz.

Jarosławianie już po raz drugi w tym sezonie ograli drużynę Poltarex Pogoni. Tym razem zwycięstwo Kolpingowi Frac przyszło dużo łatwiej niż w pierwszej rundzie. We wrześniu bowiem drużyna z Podkarpacia potrzebowała aż pięciu pojedynków, aby z Lęborka wracać w roli zwycięzców. – W pierwszym spotkaniu sami sobie zgotowaliśmy horror. Po dwóch porażkach Wanga Zeng Yi i Jewgienija Szczetinina nasza sytuacja była trudna, ale na nasze szczęście wiarę w zwycięstwo przywrócił nam Witalij – zakończył szkoleniowiec jarosławian.

Po dziesięciu kolejkach Kolping Frac Jarosław, z dorobkiem 25 punktów, zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Wschodzący Białystok Superligi. Jarosławianie o dwa „oczka” wyprzedzają drugą w tabeli, Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki. Poltarex Pogoń Lębork plasuje się na ósmej lokacie, z ośmioma „oczkami” na koncie.

PKS Kolping Frac Jarosław – Poltarex Pogoń Lębork 3:0
Wang Zeng Yi – Jakub Perek 3:1 (10:12, 11:8, 13:11, 11:2)
Jewgienij Szczetinin – Bartosz Such 3:1 (11:8, 11:2, 10:12, 11:8)
Vitali Nekhviadovich – Marek Prądzinski 3:2 (7:11, 9:11, 14:12, 12:10, 11:7)