Tenisiści stołowi Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki przerwali fantastyczną passę zwycięstw PKS Kolping Frac Jarosław, w szlagierowym meczu 9. kolejki Wschodzący Białystok wygrywając we własnej hali 3:1. Mimo porażki, podopieczni trenera Kamila Dziukiewicza zakończyli pierwszą rundę spotkań na fotelu lidera. Bohaterem spotkania okazał się Koreańczyk Oh Sang Eun, który w ostatnich tygodniach zanotował cztery indywidualne porażki z rzędu. W poniedziałek się nie mylił, nie oddając nawet jednego seta – najpierw w meczu otwarcia pokonał Białorusina Jewgienija Szczetinina, a około godzinę później stanął do stołu ponownie, by zakończyć spotkanie zwycięstwem nad rodakiem Szczetinina, Witalijem Niechwedowiczem.

Trzeci punkt gospodarzom dostarczył Daniel Górak, który nie dał szans Niechwedowiczowi. Reprezentant Polski tylko w trzecim secie musiał bronić piłek setowych, lecz szans tych nie wykorzystał Białorusin.

Honorowy punkt dla Kolpinga wywalczył Wang Zeng Yi. W pojedynku meczowych „trójek” wyrównał on rachunki z Robertem Florasem. Popularny „Wandżi” triumfował w czterech setach, a jego bilans potyczek z byłym klubowym kolegą wynosi teraz 2:2. Lider jarosławian odniósł swoją 11. wygraną we Wschodzący Białystok Superlidze.

– Przespaliśmy to spotkanie i podeszliśmy do niego trochę z boku, co było widać przy stole i na ławce. Tylko „Wandżi” zrobił to, co do niego należało – podsumował występ podopiecznych trener jarosławian, Kamil Dziukiewicz. – Liczyłem, że takie ustawienie będzie kluczem do sukcesu, ale okazało się inaczej. Graliśmy na ciężkim terenie i mimo, że wcześniej zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce w tabeli, to chcieliśmy pokonać rywala. To pierwsze miejsce tak naprawdę na razie jest nieważne. Liczą się zwycięstwa i dobre zdrowie zawodników.

Z 22 punktami Kolping Frac już wcześniej zapewnił sobie fotel lidera Superligi po pierwszej rundzie. Dartom Bogoria, mając 20 „oczek”. awansowała na 2. miejsce, które może jej odebrać we wtorek Olimpia-Unia Grudziądz. Ekipy z Grodziska Mazowieckiego i Jarosławia na półmetku sezonu legitymują się identycznym bilansem – 8 zwycięstw i 1 porażką.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – PKS Kolping Frac Jarosław 3:1
Oh Sang Eun – Jewgienij Szczetinin 3:0 (11:7, 11:7, 11:8)
Daniel Górak – Vitali Nekhviadovich 3:0 (11:5, 11:3, 15:13)
Robert Floras – Wang Zeng Yi 1:3 (11:7, 7:11, 5:11, 8:11)
Oh Sang Eun – Vitaly Nekhviadovich 3:0 (11:2, 15:13, 11:4)