Zwycięstwem Samuela Kulczyckiego (Dekorglass Działdowo) zakończył się piątkowy turniej „LOTTO z Gwiazdą” z okazji 100-lecia istnienia Klubu Sportowego Gwiazda Bydgoszcz. W finałowym pojedynku lider rankingu światowego juniorów pokonał Konrada Kulpę (Energa Manekin Toruń) 3:2.

Piątkowe zawody w Bydgoszczy zgromadziły na starcie ścisłą czołówkę tenisistów stołowych w naszym kraju (zabrakło jedynie Jakuba Dyjasa i Marka Badowskiego). Na tle mocnych przeciwników wyróżniał się Samuel Kulczycki, który dzięki skutecznej i efektownej grze wygrał wszystkie swoje pojedynki w zawodach z okazji 100-lecia istnienia Klubu Sportowego Gwiazda Bydgoszcz.

– Jestem szczęśliwy, że udało mi się zwyciężyć w tym dobrze obsadzonym turnieju. Początek zawodów miałem trudny, jednak z każdym kolejnym pojedynkiem się rozkręcałem – powiedział po turnieju Samuel Kulczycki, który oprócz finałowego zwycięstwa nad Kulpą w bydgoskiej hali pokonał także Roberta Forasa 3:1, Patryka Jendrzejewskiego 3:1, Filipa Szymańskiego 3:2 i Patryka Chojnowskiego 3:2.

Z poziomu zawodów bardzo zadowolony był organizator imprezy a na co dzień prezes Polskiej Superligi Tenisa Stołowego Zbigniew Leszczyński. – Jestem bardzo zadowolony z przebiegu turnieju. Od samego początku poziom zawodów był bardzo wysoki. Widać, że zawodnicy wracają do formy po przerwie spowodowanej koronawirusem – mówi Leszczyński.

Oprócz Kulczyckiego i Kulpy na podium piątkowego turnieju stanął także Robert Floras. Zawodnik 3S Polonii Bytom w spotkaniu o trzecie miejsce pokonał Patryka Zatówkę 3:0, który od nowego sezonu występował będzie na Podkarpaciu w szeregach Drużynowego Mistrza Polski z Jarosławia.