TTF Liebherr Ochsenhausen, w składzie z Samuelem Kulczyckim i Maciejem Kubikiem, awansował do Final Four Pucharu Niemiec. W ćwierćfinale wygrał z TTC Fortuna Passau 3:0, a jeden punkt zdobył Samuel Kulczycki.

Po zwycięstwie w debiucie w Bundeslidze 3:2 z Ioannisem Sgouropoulosem z TTC Zugbrücke Grenzau, Samuel Kulczycki w swoim pierwszym występie pucharowym w barwach Ochsenhausen pokonał Csabę Andrasa 3:0 (11:7, 11:4, 8:11, 11:7).

Wcześniej Hugo Calderano pokonał Toma Jarvisa 3:0 (11:5, 11:5, 11:5), a Simon Gauzy wygrał ze znanym z występów w polskiej Lotto Superlidze Tomislavem Kolarkiem 3:0 (11:5, 11:7, 11:7).

– Z Csabą Andrasem przegrałem w półfinale juniorskiego World Touru we Władysławowie, a następnie pokonałem go w meczu drużynowym na Mistrzostwach Europy w Ostrawie oraz podczas turnieju Youth TOP 10 juniorów – mówi Samuel Kulczycki, który wraz z Maciejem Kubikiem zastąpił w kadrze TTF Liebherr Ochsenhausen Jakuba Dyjasa odchodzącego do Dekorglassu Działdowo.

Do Final Four awansowały także drużyny TTC Schwalbe Bergneustadt i ASV Grünwettersbach. W spotkaniach ćwierćfinałowych TTC Schwalbe Bergneustadt pokonał 3:1 FC Saarbrücken TT, w składzie z Shang Kunem (były zawodnik Dekorglassu). Z kolei ASV Grünwettersbach wygrał 3:0 z zespołem TTC OE Bad Homburg, w którym gra Gustavo Tsuboi.

1 listopada odbędzie się ostatni mecz tej fazy rozgrywek TTC GW Bad Hamm – Borussia Düsseldorf.

– Final Four rozpocznie się 9 stycznia, ale oczywiście dziś jeszcze nie wiadomo z kim zagramy w meczu o awans do ścisłego finału Pucharu Niemiec – dodał Samuel Kulczycki.