Samuel Kulczycki został w Kluż-Napoka mistrzem Europy do lat 21 w grze pojedynczej. Brązowy medal w tej samej konkurencji wywalczył inny z biało-czerwonych – Miłosz Redzimski.

Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego zakończenia Mistrzostw Europy U21 w Rumunii. Po znakomitej grze po mistrzowski tytuł w singlu sięgnął Samuel Kulczycki. Wicemistrz świata juniorów w finałowym meczu pokonał dobrze znanego z występów w LOTTO Superlidze – Vladislava Ursu z Mołdawii 4:2 (11:9, 8:11, 11:7, 12:10, 8:11, 11:3).

Obok Kulczyckiego na podium stanął w Kluż-Napoka również Miłosz Redzimski. Nastolatek z Grodziska Mazowieckiego w rumuńskich mistrzostwach wywalczył brązowy krążek. Redzimski w całych zawodach przegrał tylko jedno spotkanie – w półfinale z reprezentacyjnym kolegą – Samuelem Kulczyckim 1:4 (6:11, 12:10, 6:11, 7:11, 9:11).

Samuel Kulczycki jak i Miłosz Redzimski uznawani są za jednych z najbardziej uzdolnionych tenisistów stołowych młodego pokolenia na Starym Kontynencie. Obydwaj są wicemistrzami świata w grze pojedynczej – Kulczycki w gronie juniorów, a Redzimski wśród kadetów.

Reprezentacja Polski udział w Mistrzostwach Europy U21 kończy ostatecznie z czterema medalami. Oprócz Kulczyckiego i Redzimskiego biało-czerwoni stawali także na podium w grze podwójnej. Wśród mężczyzn brązowy medal zdobyli Samuel Kulczycki i Maciej Kubik, a w gronie kobiet na najniższym stopniu podium rywalizację ukończyły Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos.

Mistrzynią Europy U21 w grze pojedynczej kobiet została Elena Zaharia z Rumunii, która w finałowym meczu wygrała z Franziską Schreiner (Niemcy) 4:3 (11:5, 11:8, 8:11, 12:10, 9:11, 10:12, 11:7). Brązowe medale przypadły w udziale Zdenie Blaskovej z Czech i Prithice Pavade z Francji.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.