Mistrz Polski w singlu Samuel Kulczycki i brązowy medalista ubiegłorocznych IMP Maciej Kubik przygotowują się do meczów półfinałowych play-off w lidze niemieckiej. Ich zespół TTF Liebherr Ochsenhausen zagra z 1. FC Saarbrücken TT.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 kwietnia w Saarbrücken, a rewanż 10 kwietnia w Ochsenhausen. Obydwa mecze rozpoczną się o g. 19:00.

W drugiej parze rywalizują Borussia Düsseldorf i ASV Grünwettersbach. W pierwszej wyjazdowej grze półfinałowej Borussia zwyciężyła 3:0, a w poszczególnych pojedynkach Timo Boll wygrał z Wang Xi 3:0, Anton Källberg z Dang Qiu 3:2 i Kristian Karlsson z Deni Kozulem 3:2. Rewanż 3 kwietnia w Düsseldorfie.

– Wynik 3:0 zaprzecza faktycznemu przebiegowi meczu – mówi trener Borussii Andreas Preuss.

Do awansu do wielkiego finału Bundesligi potrzebne są 2 zwycięstwa. Ewentualne trzecie mecze rozegrane zostaną 11 kwietnia w Düsseldorfie i 12 kwietnia w Saarbrücken.

W sezonie zasadniczym ligi niemieckiej klub Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika zajął 3 miejsce – 30 punktów. Triumfowała Borussia Düsseldorf 40 pkt przed 1. FC Saarbrücken TT 30 i ASV Grünwettersbach 26. Do play-off nie udało się awansować TTC Neu-Ulm 26, SV Werder Brema 24, TTC Schwalbe Bergneustadt 24.

Polscy juniorzy Samuel Kulczycki i Maciej Kubik w tamtym sezonie grali w klubach 2 Bundesligi, a teraz już walczą o finał Drużynowych Mistrzostw Niemiec. Wcześniej z sukcesami w TTF Liebherr Ochsenhausen występował Jakub Dyjas.

W 89. Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Arłamowie Samuel Kulczycki (w barwach Dekorglassu Działdowo) zdobył złote medale w grze pojedynczej oraz mieszanej z Katarzyną Węgrzyn.