Samuel Kulczycki (Dekorglass Działdowo) i Anna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) wygrali 1. Grand Prix Polski seniorów w tenisie stołowym. Turniej od piątku do niedzieli rozgrywany był w Zielonej Górze.

Rozstawiony z „dwójką” Samuel Kulczycki, który na co dzień występuje z powodzeniem w niemieckiej Bundeslidze, w finałowym spotkaniu pokonał aktualnego mistrza kraju juniorów – Miłosza Redzimskiego (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 4:0 (11:8, 117, 11:7, 15:13).

Zwycięstwo w całych zawodach Kulczyckiemu nie przyszło jednak łatwo. Złoty medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski z Gliwic i 89. Indywidualnych Mistrzostw Polski z Arłamowa w turnieju głównym stoczył zacięte, ale wygrane w stosunku 4:2 pojedynki z Grzegorzem Felkelem (KTS Gliwice), Kubą Kwapisiem (Ostródzianka Ostróda) i Bogusławem Koszykiem (LKS Pogoń Lębork).

W gronie kobiet sezon od zwycięstwa w Grand Prix Polski rozpoczęła Anna Węgrzyn. Zawodniczka KU AZS UE Wrocław w finałowym pojedynku pokonała swoją siostrę bliźniaczkę Katarzynę 4:2 (11:6, 9:11, 11:9, 15:13, 10:12, 11:9).

W zmaganiach kobiet na najniższym stopniu podium stanęły Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk) i rewelacyjnie spisująca się w Zielonej Górze Katarzyna Galus (Politechnika Rzeszów). Wśród mężczyzn na miejscach 3-4 zostali sklasyfikowani Bogusław Koszyk (LKS Pogoń Lębork) i Jan Zandecki (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz).

Kolejny turniej z cyklu Grand Prix Polski seniorów odbędzie się w Gliwicach pod koniec listopada.