Samuel Kulczycki (Dekorglass Działdowo) wywalczył jeden medal podczas 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski w Białymstoku. Niespełna 18-letni tenisista stołowy wspólnie z Katarzyną Węgrzyn wygrał rywalizację w grze mieszanej.

Nie jestem do końca zadowolony ze swojego występu w Białymstoku. Miałem większe nadzieje i nie tego oczekiwałem – mówi Samuel Kulczycki, drugi zawodnik Europe Youth Top 10 w kategorii juniorów z 2019 roku. – Na pocieszenie pozostaje mi złoty medal w grze mieszanej wywalczony z Kasią Węgrzyn – dodał starszy z dwójki braci.

W obecnym sezonie mistrz Europy juniorów w grze mieszanej występuje na zapleczu niemieckiej Bundesligi. Zespół Kulczyckiego – TTC OE Bad Homburg 1987 jest liderem 2. Bundesligi i głównym kandydatem do awansu. Jeden z najlepszych juniorów na Starym Kontynencie w swoim debiutanckim sezonie w lidze niemieckiej wygrał 9 pojedynków i doznał 7 porażek. – Mój bilans jest dobry, jednak czuję lekki niedosyt. W kilku pojedynkach zabrakło mi szczęścia – podsumowuje swoje występy w Niemczech syn Szymona Kulczyckiego.

Aktualnie reprezentant Polski, podobnie jak pozostali zawodnicy w naszym kraju, przebywa w domu. – W związku z pandemią koronawirusa trenuję w domu. Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim lekarzom i służbom, które każdego dnia pomagają nam w walce z koronawirusem – zakończył Samuel Kulczycki.