– Jeśli dobrze zacznę sezon w lidze niemieckiej i turniejach serii WTT, chciałbym kontynuować udane występy w Drużynowych Mistrzostwach Europy i kolejnych zawodach w sezonie olimpijskim – mówi Samuel Kulczycki, potrójny medalista (złoto z Zuzanną Wielgos w mikście, srebro z Maciejem Kubikiem w deblu, brąz w singlu) tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Kadra Biało-Czerwonych na zgrupowaniu w Grodzisku Mazowieckim przygotowuje się do DME (10-17 września) w szwedzkim Malmoe. W grupie Polacy zmierzą się z broniącymi tytułu Niemcami oraz Finlandią. Wcześniej podopiecznych trenera Tomasza Krzeszewskiego czekają starty kontrolne, m.in. w WTT Feeder w Czechach i Bułgarii.

– W Ołomuńcu (22-27 sierpnia) nie zagram, bowiem właśnie 27 sierpnia mój klub rozgrywa w Duesseldorfie mecz 1 kolejki Bundesligi z obrońcą tytułu Borussią. To bardzo trudne spotkanie, do tego na wyjeździe. Ale oczywiście chcemy rozpocząć sezon pozytywnie – powiedział 21-letni Samuel Kulczycki.

Oprócz reprezentanta Polski, w składzie Liebherr Ochsenhausen są Brazylijczyk Hugo Calderano, Francuzi Simon Gauzy i Can Akkuzu, Hiszpan Alvaro Robles i Japończyk Suzuki Hayate.

– Z drużyny odszedł Kanak Jha, a dołączyli Hugo Calderano, dla którego to powrót do Liebherr, i Hayate. Konkurencja jest duża, ale w sezonie olimpijskim każdy z nas będzie startował w turniejach World Table Tennis i nie zawsze będziemy do dyspozycji trenerów klubowych. Liczę na regularna grę w lidze niemieckiej, a także lepszy bilans niż w poprzednich sezonach, kiedy oscylował wokół 50 procent. Teraz celem jest wynik dodatni – stwierdził pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego Samuel Kulczycki.

Po meczu z Borussią, Polak udaje się do bułgarskiego Panagyurishte na WTT Feeder (29 sierpnia – 3 września).

– Tak jak mówiłem na wstępie, ważny aby dobrze rozpocząć sezon olimpijski z imprezą główną, czyli igrzyskami w Paryżu. Potrzebuję punktów, dlatego liczę na dobre pojedynki w Bułgarii i że podskoczę w rankingu światowym. Obecnie jestem na 151 miejscu – dodał.

W DME w Szwecji męska reprezentacja zagra w składzie: Samuel Kulczycki, Miłosz Redzimski, Jakub Dyjas, Maciej Kubik.