Starcie Fibrain AZS Politechniki Rzeszów z Dojlidami Białystok to jeden z ciekawszych pojedynków 12. kolejki LOTTO Superligi. Runda rewanżowa najlepszej polskiej ligi tenisa stołowego rozpocznie się w najbliższy czwartek.

Rzeszowianie po pierwszej części sezonu zajmują dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Trzy lokaty wyżej plasują się reprezentanci Dojlid Białystok, którzy zgromadzili dotychczas 16 punktów. W meczu inaugurującym sezon w LOTTO Superlidze, rzeszowianie pokonali graczy z Podlasia w ich własnej hali 3:2. Białostocczanom nie pomogła nawet świetna gra Wanga Zeng Yi, który zapisał przy swoim nazwisku dwa indywidualne triumfy.

– W pierwszym meczu przegraliśmy, jednak w naszych szeregach zabrakło Li Yongyina. Teraz zagramy w pełnym składzie i liczę, że uda nam się zrewanżować rzeszowianom – mówi Piotr Anchim, menadżer Dojlid Białystok. – Zapowiada się wyrównane spotkanie. Walczymy o awans do fazy play off, a wygrana w stolicy Podkarpacia z pewnością nas przybliży do tego celu – dodał Anchim.

Emocji nie powinno zabraknąć także w Bydgoszczy. Miejscowa LOTTO Zooleszcz Gwiazda podejmie 3S Polonię Bytom. W pierwszym starciu obu ekip w tym sezonie pewne zwycięstwo odniósł zespół Zbigniewa Leszczyńskiego, jednak to bytomianie są wyżej sklasyfikowani w tabeli LOTTO Superligi po 11. kolejkach.

W pozostałych meczach 12. kolejki LOTTO Superligi, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zagra z Poltarex Pogonią Lębork, Warta Kostrzyn podejmie we własnej hali Dekorglass Działdowo, Olimpia-Unia Grudziądz zmierzy się z Kolpingiem Frac Jarosław a Energa-Manekin Toruń rywalizować będzie z AZS AWFiS Baltą Gdańsk.

Plan 12. kolejki:

9. 01. 2020, godz. 18:00
Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Poltarex Pogoń Lębork
Warta Kostrzyn – Dekorglass Działdowo
Olimpia-Unia Grudziądz – Kolping Frac Jarosław
Energa-Manekin Toruń – AZS AWFiS Balta Gdańsk
LOTTO Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz – 3S Polonia Bytom

10. 01. 2020, godz. 18:00
Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – Dojlidy Białystok (transmisja na żywo w SportKlub)