Już w najbliższą sobotę, 4 lipca 2020 roku, w ursynowskim Parku im. Romana Kozłowskiego wystartuje cykl pikników sportowych „Pingpong na trawie”, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Polski Związek Tenisa Stołowego.

Za sprawą 10 jednodniowych imprez, organizowanych we wszystkie wakacyjne soboty od 4 lipca do 5 września 2020 roku, mieszkańcy Warszawy i okolic będą mieli okazję spędzić czas z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi przy stołach do tenisa stołowego. Pod okiem profesjonalistów rozwijać będą swoje umiejętności sportowe, wezmą udział w turniejach i konkursach z nagrodami, a także spotkają maskotkę zbliżających się Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym, Liebherr 2020 ITTF European Table Tennis Championships, które odbędą się na warszawskim Torwarze w dniach 15-20 września 2020. Wydarzenie gościć będzie w dwóch lokalizacjach, popularnych wśród warszawiaków – w Parku im. Romana Kozłowskiego na Ursynowie oraz na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Żoliborz przy ulicy Potockiej. W godzinach od 9:00 do 18:00, na uczestników pikników czekać będą takie atrakcje jak:

  • nauka gry w tenisa stołowego pod okiem trenerów;
  • amatorskie mini turnieje tenisa stołowego z nagrodami;
  • pojedynki z profesjonalnym robotem serwisowym;
  • gry, zabawy i konkursy sprawnościowe;
  • zajęcia plastyczne dla najmłodszych;
  • spotkania z maskotką Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym 2020;

Terminy i miejsca odbywania się pikników „Pingpong na trawie”:

4 i 18 lipca, 1, 15 i 29 sierpnia – Park im. Romana Kozłowskiego, Ursynów;
11 i 25 lipca, 8 i 22 sierpnia oraz 5 września – teren OSiR Żoliborz, ul. Potocka 1;

Udział w piknikach jest bezpłatny. W związku z trwającą epidemią COVID-19 i obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, jednorazowo na terenie pikniku przebywać będzie mogło do 150 osób. Każdy uczestnik wydarzenia musi posiadać maseczkę ochronną i zobowiązany jest do jej noszenia każdorazowo, gdy niemożliwe jest zachowanie 2 metrów odstępu od pozostałych uczestników pikniku. Na terenie miasteczka piknikowego dostępne będą środki do dezynfekcji, a sprzęt sportowy będzie odkażany w trakcie wydarzenia. Każdy wchodzący na teren pikniku poddany będzie kontroli temperatury ciała.

Partnerami pikników „Pingpong na trawie” są: Ministerstwo Sportu, LOTTO, Dzielnica Ursynów, Ośrodek Sportu i Rekreacji Żoliborz oraz Toyota Bielany.