Poniedziałkowy mecz Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki z ZKS Palmiarnią Zielona Góra zainauguruje rok 2014 i zarazem rundę rewanżową rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi. Tenisiści stołowi wracają do superligowej rywalizacji po 31 dniach przerwy. Starcie mistrza z wicemistrzem Polski z 2012 roku to pierwsze z trzech spotkań 10. kolejki, które zostaną rozegrane w poniedziałek i wtorek. Pozostałe mecze zostały przełożone na luty.

W 1. kolejce bieżącego sezonu Superligi Bogoria zwyciężyła w Zielonej Górze w stosunku 3:0. Poniedziałkowej rywalizacji „smaczku” dodaje potencjalny rewanż Daniela Góraka (Bogoria) nad Mateuszem Gołębiowskim (Palmiarnia). W ubiegłą niedzielę obaj gracze wystąpili w finale 2. Grand Prix Polski Seniorów w Zawierciu, w którym lepszy okazał się gracz ZKS.

Rywalizacja prowadzona w ramach 10. kolejki rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi przenosi się na Podkarpacie – we wtorek PKS Kolping Frac Jarosław podejmie Poltarex Pogoń Lębork (pierwszy mecz to zwycięstwo jarosławian w stosunku 3:2), a SPAR Extramarket.pl AZS Politechniki Rzeszów zmierzy się z Carbo-Koks TTS Polonią Bytom. Na Śląsku lepsi okazali się „akademicy”, którzy triumfowali po pięciu pojedynkach.

Nowy rok przyniósł pewne zmiany techniczne w zakresie transmisji internetowych ze spotkań najwyższej klasy rozgrywkowej tenisa stołowego w Polsce. Gra Bogorii z Palmiarnią będzie pierwszą transmitowaną poprzez kanał oficjalnie noszący teraz nazwę SuperligaTV. Spotkania rundy rewanżowej, z których prowadzone będą transmisje „na żywo”, odbywać się będą głównie o godz. 18:30.

Plan gier 10. kolejki Wschodzący Białystok Superligi:

PKS Kolping Frac Jarosław – Poltarex Pogoń Lębork (wtorek, godz. 18:00)

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – ZKS Palmiarnia Zielona Góra (poniedziałek, godz. 18:30 – internetowa transmisja „na żywo”: SuperligaTV)

Energa-Manekin Toruń – Olimpia-Unia Grudziądz (27 lutego, godz. 18:00)

SPAR Extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów – Carbo-Koks TTS Polonia Bytom (wtorek, godz. 18:00)

Condohotels Morliny Ostróda – Dekorglass Działdowo (7 lutego, godz. 18.30 – internetowa transmisja „na żywo”: SuperligaTV)