Agata Zakrzewska (SCKiS Hals Warszawa) i Aleksander Werecki (UKS Return Piaseczno) to najwyżej sklasyfikowani zawodnicy przed zaplanowanym na najbliższy weekend, 2. Grand Prix Polski Kadetów. Turniej rozegrany zostanie w kompleksie hotelowo-sportowym „Rokita” w Brzegu Dolnym. Zmagania rozpoczną piątkowe eliminacje, w których wystartuje 45 kadetek oraz 65 kadetów, podzielonych na 3-, 4- i 5-osobowe grupy. W sobotę do rywalizacji włączą się zawodniczki i zawodnicy, którzy zostali zwolnieni z udziału w eliminacjach, dzięki wysokim miejscom osiągniętym podczas poprzedniego turnieju w tej kategorii wiekowej lub zakwalifikowaniu się z eliminacji wojewódzkich.

W 1. Grand Prix Polski Kadetów, rozgrywanym w dniach 27 – 29 września br. w Bilczy, triumfowali Agata Zakrzewska oraz Aleksander Werecki. Reprezentantka SCKiS Hals Warszawa pokonała w finale Julię Ślązak z MKS Jedynka Łódź, a na miejscach 3 – 4 sklasyfikowane zostały Sandra Kozioł (KS Podwawelski Kraków) i Anna Węgrzyn (UKS MLKS Snieżnik Stronie Śląskie).

Z kolei w kategorii młodzików Aleksander Werecki w finale okazał się lepszy od Kamila Nalepy (na zdjęciu, ZKS Drzonków), zaś miejsca 3 – 4 zajęli Krzysztof Kapik (KS Bronowianka Kraków) oraz Kamil Urbanowicz (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński).

Materiały do pobrania

1. Komunikat II Grand Prix Polski Kadetów
2. Program minutowy II Grand Prix Polski Kadetów
3. Gra pojedyncza kadetek – turniej eliminacyjny (aktualizacja na bieżąco – przycisk F5 na klawiaturze, po otworzeniu pliku)
4. Gra pojedyncza kadetów – turniej eliminacyjny (aktualizacja na bieżąco – przycisk F5 na klawiaturze, po otworzeniu pliku)
5. Gra pojedyncza kadetek – turniej grupowy (aktualizacja na bieżąco – przycisk F5 na klawiaturze, po otworzeniu pliku)
6. Gra pojedyncza kadetów – turniej grupowy (aktualizacja na bieżąco – przycisk F5 na klawiaturze, po otworzeniu pliku)