Łącznie dwanaścioro reprezentantek i reprezentantów Polski wystartuje w turnieju ITTF World Tour German Open w tenisie stołowym, rozgrywanym w dniach 18 – 22 marca br. w Bremie. To ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata, które na przełomie kwietnia i maja odbędą się w chińskim Suzhou.

– Ze względu na przemęczenie i niegroźny uraz barku, w Niemczech nie wystąpi indywidualny i drużynowy mistrz Polski Daniel Górak. Ryzyko jest niewskazane, ma więcej do stracenia, niż zyskania – powiedział w rozmowie dla Polskiej Agencji Prasowej dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego Stefan Dryszel.

Tydzień temu w Wałbrzychu, po raz trzeci z rzędu i czwarty w karierze, Górak triumfował w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów. Zgodnie z regulaminem PZTS, tym zwycięstwem zapewnił sobie miejsce na mistrzostwach świata. Pewna gry w Suzhou może być także Katarzyna Grzybowska, która w Wałbrzychu także obroniła tytuł mistrzyni kraju.

– Trenerzy reprezentacji (kobiecej Michał Dziubański i męskiej Tomasz Krzeszewski) składy na czempionat ogłoszą po German Open – dodał Dryszel, przez wiele lat będący szkoleniowcem kadry pingpongistów. – W kalendarzu międzynarodowej federacji, przed mistrzostwami świata, jest jeszcze turniej w hiszpańskiej Almerii (25 – 29 marca br.), lecz nasi reprezentanci tam nie wystąpią.

Do Bremy uda się dwanaścioro Polaków. Poza Grzybowską kadrę tworzą: Li Qian, Natalia Partyka, Natalia Bajor (na koszt PZTS), Kinga Stefańska i Magdalena Sikorska (na koszt własny), a także Wang Zeng Yi, Jakub Dyjas, Paweł Fertikowski, Robert Floras, Konrad Kulpa oraz Patryk Zatówka (na koszt PZTS).

Ubiegłoroczny turniej ITTF World Tour German Open w Magdeburgu był bardzo udany dla reprezentantów Polski startujących w grze podwójnej. Do finału dotarła bowiem zarówno para Katarzyna Grzybowska / Natalia Partyka, jak i Wang Zeng Yi w duecie z Chorwatem Tan Ruiwu, kończąc ostatecznie rywalizację ze srebrnymi medalami.

Rywalizacja w Bremie rozpocznie się w środę – od eliminacji do turnieju głównego gry pojedynczej i podwójnej oraz turnieju gry pojedynczej do lat 21. Za wyjątkiem pary deblowej Partyka / Grzybowska, która została rozstawiona z numerem 3., wszyscy z grona „biało-czerwonych” rozpoczną zawody od fazy kwalifikacyjnej.

Odnośniki zewnętrzne

1. ITTF World Tour German Open – program i wyniki gier
2. ITTF World Tour German Open – transmisja internetowa