W Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo we Władysławowie rozpoczęło się zgrupowanie kobiecej i męskiej reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni przygotowują się do Indywidualnych Mistrzostw Świata (20-28 maja) w Durbanie w RPA.

– Wśród powołanych z męskiej kadry są Jakub Dyjas, Miłosz Redzimski, Marek Badowski, Maciej Kubik, Artur Grela oraz ćwierćfinaliści niedawnych Mistrzostw Polski Michał Małachowski i Patryk Dziuba. Z naszymi zawodnikami trenować będzie także Mołdawianin Vladislav Ursu – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Zanim Biało-Czerwoni pojadą do Afryki, czeka ich start w dniach 5-6 maja w turnieju barażowym o awans do Drużynowych Mistrzostw Europy. W chorwackim Osijeku zmierzą się z Finlandią oraz Litwą.

– Ze składu na baraże oraz IMŚ, w Cetniewie zabraknie Samuela Kulczyckiego. Jego niemiecki klub Liebherr Ochsenhausen chce aby na miejscu przygotowywał się do meczu 30 kwietnia w ostatniej kolejce fazy zasadniczej Bundesligi z FC Saarbrücken. Może się zdarzyć, że kilka dni później te zespoły spotkają się w półfinale play-off – powiedział Stefan Dryszel.

Dla trenera naszej reprezentacji Tomasza Krzeszewskiego lepiej byłoby, aby Liebherr Ochsenhausen zajął 4 miejsce (obecnie jest 3), bowiem wtedy w 1/2 finału rywalizowałby z Borussią Düsseldorf – prawdopodobnie pierwszy mecz 9 maja. To oznaczałoby, że bez przeszkód Samuel Kulczycki mógłby pojechać do Chorwacji na baraże.

– Z kolei drużyna Maćka Kubika TTC Zugbrücke Grenzau kończy rozgrywki ligowe 30 kwietnia z TTC Neu-Ulm. Utrzymanie ma zapewnione, więc przez kilka dni Maciej będzie trenować w Cetniewie – wyjaśnił dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Jak z dawnych czasów wspólne zgrupowanie mają kadrowiczki i kadrowicze. – To także okazja na trening gry mieszanej. Z kobiecej reprezentacji w Cetniewie będą Anna i Katarzyna Węgrzyn, Paulina Krzysiek, Martyna Lis – stwierdził Stefan Dryszel.

W dniach 6-11 maja Polki trenować będą w Centrum Szkolenia PZTS w Gdańsku, zaś Polacy po zawodach barażowych pozostaną do 11 maja w Chorwacji. Zaplanowany został kilkudniowy obóz w Zagrzebiu z Chorwatami.