Aktualny Wicemistrz Polski w singlu i mikście Marek Badowski z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki poddał się operacji prawego barku. Czeka go teraz ok. 3-miesięczna przerwa w treningach.

– Operacja trwała dwie godziny. Lekarz powiedział, że wszystko poszło zgodnie z planem – mówi 25-letni Marek Badowski, Mistrz LOTTO Superligi w barwach mazowieckiej drużyny.

– Czuję się ogólnie dobrze, chociaż bolą mnie rany, mam prawą ręką w temblaku i muszę bardzo uważać – dodał reprezentant Polski, który był operowany w jednym z warszawskich Centrów Medycznych.

Urazu ręki Marek Badowski doznał pod koniec czerwca w trakcie ćwierćfinałowego spotkania z Finem Benedekiem Olahem w turnieju WTT Feeder w słoweńskim Otocec. Polak miał już piłki meczowe. Niestety przy stanie 10:8 upadł walcząc o piłkę. Nie był już w stanie grać dalej.

– Okazało się, że mam zwichnięty staw ramienny, złamany przedni brzeg łopatki i uszkodzenie obrąbka – to słowa Marka Badowskiego po szczegółowych badaniach kilkanaście dni temu.

Dziś już wiadomo, że nie wystąpi w sierpniowych Mistrzostwach Europy w Monachium i dopiero w trakcie pierwszej rundy dołączy do Dartomu Bogorii, obrońcy tytułu w LOTTO Superlidze.

W zespole, którego trenerem jest Tomasz Redzimski, poza Markiem Badowskim dalej będą grać m.in. Miłosz Redzimski, Panagiotis Gionis i Michał Gawlas. Zespół opuścili Pavel Sirucek i Sun Shiyu. Nowym zawodnikiem jest Jang Seongil.