Rafał Formela (MRKS Gdańsk) i Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) wygrali 1. Grand Prix Polski kadetów w tenisie stołowym. Turniej w niedzielę zakończył się w Krakowie.

W finałowym pojedynku kadetek w stolicy Małopolski zagrały dwie najwyżej rozstawione zawodniczki w imprezie. Wygrała turniejowa „dwójka” – Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński), która w decydującym pojedynku ograła w trzech setach Zofię Śliwkę (nr 1, Bogoria Grodzisk Mazowiecki). W całym turnieju reprezentantka klubu z Warmii i Mazur wygrała wszystkie swoje spotkania nie tracąc przy tym ani jednego seta!

Wśród kadetów zwyciężył faworyt – Rafał Formela z gdańskiego MRKS-u. Najwyżej rozstawiony tenisista stołowy w zawodach ograł w finałowej grze Marcela Błaszczyka (nr 2, Dwójka Rawa Mazowiecka) 3:0.

Rewelacyjnie w Krakowie zaprezentował się triumfator 1. Grand Prix Polski młodzików – Patryk Żyworonek, który w stolicy Małopolski dotarł do półfinału, w którym uległ Rafałowi Formeli. Wcześniej, bo w 1/8 finału, reprezentant zielonogórskiego ZKS-u wyeliminował z zawodów rozstawionego z „czwórką” – Wiktora Klaga (Gorce Nowy Targ).

Oprócz wspomnianego Żyworonka na najniższym stopniu podium wśród kadetów stanął Mateusz Sakowicz (Spójnia Warszawa), a w gronie kadetek trzecie miejsce zajęły Natalia Gaworska (KU AZS UE Wrocław) i Karolina Hołda (UKS Dojlidy Białystok).

Szczegółowe wyniki –> https://www.pzts.pl/wydarzenia/1-grand-prix-polski-kadetow-21-22