Polski Związek Tenisa Stołowego wyróżniony za wyniki sportowe w 2018 roku! Nagrodę, na ręce prezesa Dariusza Szumachera wręczył Polski Komitet Olimpijski. Podczas Noworocznego Spotkania Polskiej Rodziny Olimpijskiej prezydent Andrzej Duda podziękował za wszystkie sukcesy odniesione przez biało-czerwonych w 2018 roku.

Podczas Noworocznego Spotkania Polskiej Rodziny Olimpijskiej podziękowano prezesom i przedstawicielom 15 związków sportowych, których zawodnicy odnieśli w minionym roku największe sukcesy. W tym gronie znalazł się Polski Związek Tenisa Stołowego, w imieniu którego podziękowania i wyróżnienie odebrał prezes Dariusz Szumacher.

– To wielki zaszczyt znaleźć się w tak elitarnym gronie. Bardzo się cieszę z wyróżnienia. To znaczy, że nasze wyniki zostały dostrzeżone i docenione – powiedział sternik PZTS-u.

Z kolei prezydent Andrzej Duda Przypomniał, że rok 2019 jest specjalny, bo to rok stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

– To czas podsumowań, rozpatrywania sukcesów, ale przede wszystkim czas dumy. Ogromnej dumy z osiągnięć sportowców, ogromnej dumy z wszystkich tych, którzy przez te sto lat dla polskiego sportu pracowali, polskiemu sportowi służyli – przyznał Duda.

Z kolei Minister sportu i turystyki Witold Bańka w wystąpieniu zauważył wyjątkowość 2018 roku ze względu na obchody stulecia niepodległości i sukcesy sportowe.

– Zawsze sukces polskiego reprezentanta, sportowców w biało-czerwonych barwach rodzi poczucie dumy narodowej. Sport pozostaje taką dziedziną, która jest w stanie wszystkich łączyć, bez względu na pozycję społeczną, przekonania. Zawsze cieszy nas, że biało-czerwona flaga idzie do góry i słyszymy Mazurka Dąbrowskiego. To najpiękniejsze chwile dla każdego z nas. Życzę wszystkim państwu podobnych sukcesów w 2019 roku, roku stulecia polskiego ruchu olimpijskiego. Życzę przedstawicielom polskich związków sportowych, wszystkim działaczom, żeby służba dla polskiego sportu przynosiła nam wszystkim satysfakcję – powiedział szef resortu.