W Brzegu Dolnym odbyły się w sobotę i niedzielę Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS. Tenisiści i tenisistki stołowe na Dolnym Śląsku rywalizowali o medale w czterech kategoriach: młodzików i młodziczek, kadetów i kadetek, juniorów i juniorek oraz młodzieżowców i młodzieżówek.

W najmłodszej grupie – młodzików i młodziczek mistrzami kraju Zrzeszenia LZS zostali Marcel Błaszczyk (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka) i Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński). Zawodnik Dwójki Rawa Mazowiecka w finałowym spotkaniu ograł Artura Gromka (Warmia Lidzbark Warmiński) 3:0 (11:9, 11:7, 13:11), a triumfatorka niedawnych Mistrzostw Polski młodziczek pokonała Katarzynę Nowak (KS Polonia Śmigiel) 3:1 (6:11, 11:6, 11:5, 11:5).

Złotymi medalistami w kategorii kadetów i kadetek zostali Dawid Chylicki (Warmia Lidzbark Warmiński) i Zuzanna Pawelec (KS Sygnał Lublin). Rozstawiony z numerem jeden w Brzegu Dolnym Chylicki w finałowym meczu wygrał z Pawłem Polokiem (MKS Czechowice-Dziedzice) 3:2 (11:9, 11:5, 7:11, 9:11, 12:10). Mniej zacięty był decydujący o złotym medalu pojedynek kadetek, w którym Zuzanna Pawelec pokonała Julię Gładysz (LKTS Luboń) 3:1 (11:7, 9:11, 11:5, 12:10).

Tytuły mistrzowskie wśród juniorów i juniorek zdobyli Jakub Matkowski (ULKS Ciechów) i Agnieszka Piłat (LUKS Chełmno). Triumf reprezentantki klubu z województwa kujawsko-pomorskiego, która w Mistrzostwach Polski LZS rozstawiona była z numerem piątym, należy uznać za niespodziankę. W finale Piłat pokonała Milenę Chrabąszcz (MKS Rokita Brzego Dolny) 3:2 (11:6, 5:11, 11:4, 6:11, 11:9). Wcześniej, bo w półfinale, zawodniczka LUKS Chełmno wyeliminowała turniejową „jedynkę” – Elżbietę Kwiatkowską. W finałowej grze juniorów, Jakub Matkowski wygrał z Mikołajem Olejnikiem (Visonex LUKS Top Wierzbięcin) 3:0 (11:6, 11:6, 11:8).

Triumfatorami najstarszej kategorii – młodzieżowców i młodzieżówek zostali Krzysztof Katafiasz (niestowarzyszony) i Katarzyna Gierach (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka). Tenisista stołowy z Wielkopolski w grze finałowej pokonał Norberta Wojtyłę (LKS Odra Głoska) 3:0 (12:10, 11:6, 18:16), a Gierach ograła Elizę Brzęczek (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka) 3:1 (11:6, 13:11, 14:16, 11:9).