W Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich „Start” w Wiśle odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W sobotę i niedzielę na Śląsku rywalizowały drużyny w czterech klasach.

W klasie 2-5 po złoty medal sięgnęli przedstawiciele Startu Skierniewice (Sławomir Przybysz i Michał Czułek). Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zajął IKS Jezioro Tarnobrzeg (Piotr Soklalski i Janusz Chamot), a trzecie WZSN Start Wrocław (Daniel Staszak i Jakub Szpak).

Drużynowymi Mistrzami Polski w klasie 7 zostali tenisiści stołowi Startu Skierniewice (Michał Deigsler, Wojciech Wlazło), którzy w końcowej klasyfikacji wyprzedzili ICSIR Start Lublin (Patryk Saba, Tomasz Słomiany), IKS AWF Warszawa (Jacek Kiwiński, Piotr Sypuła, Tomasz Szybalski) i WZSN Start Wrocław (Marek Dubiński, Jan Kazienko).

W klasie 8 zmagania ze złotymi medalami zakończyli gracze Startu Zielona Góra (Piotr Grudzień, Marcin Skrzynecki, Tomasz Mika). Na drugiej pozycji zostali sklasyfikowai reprezentanci Bronowianki Kraków (Maksym Chudzicki, Paweł Jabłoński), a na trzecim IKS-u AWF Warszawa (Mariusz Olczak, Krystian Kowalczyk, Michał Zawodnik)

W najliczniejszej klasie 9-10, zmagania zdominowały drużyny IKS-u Jezioro Tarnobrzeg. Zwyciężył drugi zespół tego klubu w składzie: Paweł Włodyka i Antoni Biedziuk, a srebrne medale zdobyła pierwsza drużyna z Tarnobrzega (Paweł Mazuryk, Mariusz Matejek, Marian Strzałka). Na najniższym stopniu podium zmagania ukończyły RSSIRON Start Radom (Benedykt Mąkosa, Piotr Manturz, Piotr Morawski) i IKS AWF Warszawa (Paweł Konstantyn, Marcin Spurek).