Złota medalistka ostatnich Igrzysk Europy Portugalka Fu Yu będzie występowała w zespole KTS Enea Siarka Tarnobrzeg. – Jesteśmy umówieni na grę w Lidze Mistrzyń – mówi Zbigniew Nęcek, selekcjoner reprezentacji i trener Enea Siarki Zbigniew Nęcek.

„Z Fu Yu jesteśmy umówieni na grę w Lidze Mistrzyń. Zawodniczka jest już zatwierdzona do rozgrywek europejskich” – powiedział Zbigniew Nęcek i dodał, że bardzo się z tego cieszy, „bo w czasach pandemii każda drużyna próbuje mieć szeroki wachlarz możliwości kadrowych”.

Jak zaznaczył trener, Fu Yu kilka miesięcy temu skontaktowała się z nim i sama zaproponowała grę w zespole z Tarnobrzegu. „Nie ukrywam, że bardzo mnie to ucieszyło. To jest zawodniczka bardzo wysokiego poziomu. Przypomnę, że w czerwcu ubiegłego roku zdobyła złoty medal Igrzysk Europejskich w Mińsku”.

Zbigniew Nęcek zwrócił uwagę, że zna możliwości sportowe Fu Yu. „Wielokrotnie grała przeciwko drużynie Enea Siarka Tarnobrzeg i nigdy nie było nam lekko”.

Oprócz złotego medalu Igrzysk Europejskich z 2019 Fu Yu zdobyła także jeden srebrny i dwa brązowe medale mistrzostw Europy.

W kadrze tarnobrzeskiego klubu są także m.in. Li Qian, Rumunka Elizabeta Samara, Niemka Han Ying, Białorusinka Wiktoria Pavlovich.

W tym roku broniący trofeum polski klub w półfinale LM miał rywalizować z TTC Berlin Eastside; w drugiej parze miały grać TTT Saint Quentinois i Linz Forschberg. W związku z pandemią koronawirusa rozgrywki przerwano, a wszystkie zespoły ETTU sklasyfikowała na równorzędnych pozycjach 1-4.

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się nowy sezon Ligi Mistrzów. W losowaniu 29-krotne Mistrzynie Polski trafiły na Metz TT i zespół, który zostanie wyłoniony w kwalifikacjach.

KTS Enea Siarka triumfowała w LM tenisistek stołowych w sezonie 2018/19. Rok wcześniej zajęła trzecią pozycję. Natomiast w sezonach 2015/16 oraz 2016/17 była druga.