Natalia Bajor i Marek Badowski odpadli w 1/8 finału gry mieszanej turnieju ITTF World Tour Bulgaria Open w Panagiuriszte. Polski duet uległ Rumunom Ovidiu Ionescu i Bernadette Szocs 1:3 (6:11, 11:8, 8:11, 8:11).

Bajor i Badowski występ w 1/8 finału wywalczyli pokonując w środowych eliminacjach Tajwańczyków Yi-Hsina Fenga i Pei-Ling Su 3:2 (11:4, 6:11, 15:17, 11:7, 11:9).

W pierwszych po letniej przerwie zawodach World Tour biało-czerwoni odpadli w eliminacjach gry pojedynczej i podwójnej. W singlu startowali: Bajor, Natalia Partyka, Badowski i Patryk Zatówka. Ten ostatni z powodu kontuzji kolana skreczował w trakcie meczu. Z powodu urazu wycofany został jego debel (z Badowskim) i mikst (z Partyką). W grze podwójnej kobiet wystąpiły Bajor i Partyka.

W następnym tygodniu Polacy, m.in. Jakub Dyjas, Samuel Kulczycki i Maciej Kubik oraz mistrzynie Europy juniorek: Anna Węgrzyn (w singlu), Katarzyna Węgrzyn (w mikście triumfowała z Kulczyckim), wystąpią w kolejnych zawodach World Tour – Czech Open w Ołomuńcu.

Polacy przygotowują się do drużynowych mistrzostw Europy we francuskim Nantes w dniach 3-8 września.