Natalia Bajor i Natalia Partyka oraz Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck w deblu, a także Marek Badowski i Bajor w mikście wystąpią w 1/8 finału World Touru w Bremie. W eliminacjach singla najbliższa awansu do turnieju głównego była mistrzyni Europy Li Qian.

W grze podwójnej półfinaliści niedawnego Swedish Open Dyjas (w środę obchodził 24. urodziny) i Nuytinck wygrali z Anglikami Paulem Drinkhallem (były zawodnik PKS Kolping FRAC Jarosław) i Liamem Pitchfordem 3:1, zaś Bajor i Partyka pokonały Białorusinki Nadieżdę Bogdanową i Darię Trigolos 3:1.

W grze podwójnej biało-czerwoni potrzebowali dwóch eliminacyjnych zwycięstw. Ten warunek spełnili Badowski i Bajor, którzy w decydującej rundzie triumfowali w spotkaniu z amerykańską parą Jha Kanak – Wu Yue (Enea Siarka Tarnobrzeg). Z kolei Dyjas i Partyka przegrali z Japończykami Tomokazu Harimoto i Hiną Hayatą 0:3. Wcześniej oba polskie miksty wygrały z rywalami z Turcji.

W czwartek w 1/8 finału Bajor i Partyka zagrają z Japonkami Miyuu Kiharą i Miyu Nagasaki, Dyjas i Nuytinck z rumuńsko-hiszpańskim duetem Ovidiu Ionescu – Alvaro Robles, zaś Badowski i Bajor ze Słowakami Lubomirem Pistejem i Barborą Balazovą.

W kwalifikacjach singla German Open Li Qian pokonała Turczynkę Ozge Yilmaz 4:0 i Serbkę Izabelą Lupulesku 4:0, „oddając” odpowiednio 11 i 14 małych punktów. W ostatniej rundzie przegrała z Chinką Liu Fei 2:4 (mimo prowadzenia 2:1). Natomiast Liu Fei wcześniej pokonała m.in. mistrzynię Polski Natalię Bajor 4:0. Odpadły też Partyka i Magdalena Sikorska.

Badowski pokonał kolegę klubowego z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki Czecha Pavla Sirucka 4:2, a następnie rywalizował z Japończykiem Kentą Matsudairą. Dwa lata temu Azjata był dziewiąty w światowym rankingu. Badowski wygrywał z nim 3:0, by przegrać 3:4. Z kolei Dyjas wygrał z Belgiem Martinem Allegro 4:2 i uległ 2:4 (prowadził 2:0) Chińczykowi Wang Chuqinowi, sensacyjnemu zwycięzcy zawodów w Sztokholmie.