Igor Misztal zdobył srebrny medal w klasie 10 w indywidualnym turnieju osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym podczas Europejskich Igrzysk Akademickich w Łodzi.

W rozgrywkach systemem „każdy z każdym” Igor Misztal, 2-krotny Drużynowy Mistrz Świata, pokonał Ormianina Gevorga Beglaryana 3:1 Dominika Dendurę 3:0, Wiolettę Bator 3:0, a przegrał z triumfatorem Brytyjczykiem Shae Thakkerem 2:3.

W tym decydującym spotkaniu reprezentant Polski prowadził 2:1 w setach, zaś w decydującym uległ rywalowi na przewagi 11:13.

Na 3 pozycji uplasował się Gevorg Beglaryan, na 4 Dominik Dendura, a na 5 Wioletta Bator. Dominik Dendura wygrał z Wiolettą Bator 3:2, a uległ zagranicznym rywalom po 0:3. Wioletta Bator też z nimi przegrywała po 0:3.

W jedynym spotkaniu klasy 7-6, decydującym o końcowej kolejności w łódzkich zawodach, Norweżka Nora Korneliussen pokonała Klaudię Pachutę 3:0.

Wcześniej w turnieju tenisistów stołowych w Europejskich Igrzyskach Akademickich Polacy wywalczyli worek medali. Na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Folwarski w singlu oraz z Konradem Kulpą i Łukaszem Jarockim (Akademia Zamojska) w zawodach drużynowych.

Srebro zdobyła Anna Węgrzyn w grze pojedynczej, a po brąz sięgnęli: Katarzyna Węgrzyn, Mateusz Ufnal i Adam Dosz w singlu, Katarzyna i Anna Węgrzyn oraz Mateusz Ufnal i Michał Majchrzak w deblu oraz zawodniczki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w rywalizacji zespołowej.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.