W sobotę 9 lutego 2019 roku, w Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Warszawskiego odbył się Dziecięcy Festiwal Tenisa Stołowego. W wydarzeniu wzięło udział przeszło 200 dzieci. Wydarzenie otrzymało patronat honorowy Prezesa Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej, Pana Mateusza Morawieckiego.

Hala sportowa przy Banach 2A w Warszawie od samego rana 9 lutego tętniła życiem, a wszystko za sprawą dzieciaków, które z uśmiechami na twarzach pojawiły się na sportowym zakończeniu mazowieckich ferii ziomowych. Polski Związek Tenisa Stołowego postanowił ostatnią sobotę warszawskich ferii zamienić w Dziecięcy Festiwal Tenisa Stołowego czyli wydarzenie dla najmłodszych miłośników tenisa stołowego.

Pierwsi uczestnicy festiwalu pojawili się w hali chwilę po godzinie 8:00 rano, tuż przed otwarciem biura zawodów turnieju, który stanowił jeden z elementów wydarzenia. Od tego momentu dźwiek odbijanych piłeczek wypełniły obiekt, a śmiech dzieciaków biorących udział w warsztatach plastycznych, konkursach sprawnościowych i zajęciach na ściance wspinaczkowej doskonale współgrał z miarowym stukotem rozgrywanych meczów.

Festiwal o godzinie 10:00 uroczyście otworzyli Pan Minister Łukasz Schreiber, Sekretarz Stanu w Kancelarii Przewodniczącego Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Pan Dariusz Szumacher, Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Warto przypomnieć, że patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej, Pan Mateusz Morawiecki.

Festiwalowy turniej tenisa stołowgo rozegrany został w 3 kategoriach wiekowych: skrzat, żak i młodzik. Do udziału w zawodach zapisało się przeszło 150 dzieci, nie tylko z Warszawy i najbliższej okolicy, ale również odległych regionów Polski. Na festiwalu pojawili się zawodnicy między innymi z Brzegu Dolnego, Torunia, Lidzbarka Warmińskiego, Chełma, Działdowa, Włodawy czy Białegostoku. Białostoczczanie spotkali na wydarzeniu znanego sobie z meczów UKS Dojlidy Białystok misia, który tym razem wraz z grodziskim kogutem bawił się z dziećmi na festiwalu.

 

 

Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach prezentujemy poniżej:

SKRZATKI, SKRZACI, ŻACZKI, ŻACY, MŁODZICZKI, MŁODZICY

Festiwal zakończył się o godzinie 16:00. Młodzi adepci tenisa stołowego z żalem musieli pogodzić się z kończącymi się feriami. Polski Związtek Tenisa stołowego gwarantuje, że imprezy o podobnym charakterze odbywać się będą regularnie.

Przebieg wydarzenia relacjonował na bieżąco znany i lubiany Paweł TableTennis Rękawiecki.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z FESTIWALU