Radosław Dudek (w dwóch kategoriach), Tania Butko, Tomasz Chyc, Krzysztof Furtak, Wiesław Maciuszek, Włodzimierz Michałowski oraz Janusz Malarz – oto zwycięzcy 2. edycji Międzynarodowych Mistrzostw Polski Sędziów Tenisa Stołowego w tenisie stołowym, rozgrywanych w Bieczu. Łącznie w zmaganiach wystartowało 57 uczestników ze Stanów Zjednoczonych, Słowacji, Ukrainy oraz Polski. Najlepiej z tego grona zaprezentował się Radosław Dudek (Szerzyny), który zwyciężył indywidualną rywalizację zarówno w kategorii wiekowej „30 – 39 lat” (wyprzedzając Pawła Nowakowskiego z Gliwic i Macieja Szablę z Nowego Sącza), jak i wspólną kategorię open (kolejne lokaty zajęli Adam Kieroński z Tarnowa i Tomasz Nędza-Kubiniec z Kościeliska).

Słowaczka Tania Butko wygrała kategorię kobiet, okazując się lepszą od Katarzyny Osińskiej (Radom), Natalii Svydnytskiej (Ukraina), Agaty Biesagi (Warszawa) oraz Karoliny Osińskiej (Radom). W najmłodszej kategorii wiekowej mężczyzn „do 29 lat” równych sobie nie miał Tomasz Chyc z Zakopanego, wyprzedając Wojciecha Stacha (Wrocław), a także Mateusza Malika (Zakliczyn).

Kategoria „40 – 49 lat” padła łupem Krzysztofa Furtaka z Dąbrowy Tarnowskiej, a laureatami kolejnych miejsc zostali – podobnie jak w kategorii open – Adam Kieroński i Tomasz Nędza-Kubiniec. Zawodnicy z Nowego Sącza zdominowali rywalizację w kategorii „50 – 59 lat” – pierwszy był Wiesław Maciuszek, a drugi Marek Borkowski. Trzecia lokata przypadła w udziale Witoldowi Nowakowskiemu (Gliwice).

Włodzimierz Michałowski z Krakowa zwyciężył kategorię „60 – 69 lat” (wyprzedzając Adama Rozwadowskiego ze Szczebrzeszyna i Zygmunta Szmyda z Tarnowa), a w najstarszej kategorii „powyżej 70 lat” najlepszym okazał się Janusz Malarz z Tarnobrzega, którego wyższość musieli uznać Michał Reterski (Stany Zjednoczone) i Wacław Pelczar (Biecz).

Ponadto, rozegrany został turniej gry podwójnej. Tutaj na najwyższym stopniu podium ponownie stanął Radosław Dudek, który rywalizował wspólnie z Mateuszem Malikiem, a kolejne pozycje zajęły pary Tomasz Chyc / Tomasz Nędza-Kubiniec, Marek Borkowski / Wiesław Maciuszek oraz Krzysztof Furtak / Adam Kieroński.

Odnośniki zewnętrzne

1. 2. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sędziów Tenisa Stołowego – materiał wideo

Materiały do pobrania

1. 2. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sędziów Tenisa Stołowego – komunikat końcowy