Od początku lipca do pierwszego weekendu września, w każdą sobotę organizowane są pikniki sportowe „Pingpong na trawie”. Arenami sportowych zmagań są na przemian Park im. Romana Kozłowskiego na warszawskim Ursynowie oraz teren toru łuczniczego OSiR Warszawa-Żoliborz.

„Pingpong na trawie” to idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Polski Związek Tenisa Stołowego dla uczestników wydarzeń przygotował moc atrakcji – amatorskie turnieje tenisa stołowego z nagrodami, pojedynki z profesjonalnym robotem serwisowym, zajęcia plastyczne dla najmłodszych, spotkanie z maskotką Mistrzostw Europy 2020 oraz zajęcia z wykwalifikowanymi trenerami, którzy uczą podstaw gry w tenisa stołowego.

Pierwsze pikniki cieszyły się zainteresowaniem nie tylko pośród zapalonych miłośników tenisa stołowego, ale również osób lubiący aktywne formy wypoczynku. Miasteczka piknikowe „Pingpong na Trawie” odwiedzają całe rodziny, wypełniając warszawskie tereny rekreacyjne odgłosami odbijanych piłeczek. Każdy, kto choć raz stanął przy stole z rakietką w ręku wie, ile radości daje nasza dyscyplina. Za sprawą pikników, rozrasta się rodzina tenisa stołowego.

Udział w piknikach jest bezpłatny. W związku z trwającą epidemią COVID-19 i obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, jednorazowo na terenie pikniku przebywać może do 150 osób.

Partnerami pikników „Pingpong na trawie” są: Ministerstwo Sportu, LOTTO, PKN Orlen, Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy, OSIR Żoliborz oraz Toyota Bielany.

Kalendarz pikników „Pingpong na trawie”:
4 lipca – Park im. Romana Kozłowskiego, Ursynów
11 lipca – teren OSiR Żoliborz, ul. Potocka 1
18 lipca – Park im. Romana Kozłowskiego, Ursynów
25 lipca – teren OSiR Żoliborz, ul. Potocka 1
1 sierpnia – Park im. Romana Kozłowskiego, Ursynów
8 sierpnia – teren OSiR Żoliborz, ul. Potocka 1
15 sierpnia – Park im. Romana Kozłowskiego, Ursynów
22 sierpnia – teren OSiR Żoliborz, ul. Potocka 1
29 sierpnia – Park im. Romana Kozłowskiego, Ursynów