Pięć polskich klubów – jeden kobiecy i cztery męskie – zagra w nowym sezonie w europejskich pucharach: Lidze Mistrzów, Pucharze Europy i Europhe Trophy. Podział na poszczególne rozgrywki przedstawiła Europejska Unia Tenisa Stołowego (ETTU) z siedzibą w Luksemburgu.

W prestiżowej Lidze Mistrzów wystąpi broniąca tytułu żeńska drużyna KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg oraz męskie kluby: Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo.

Wszyscy trzej wymienieni przedstawiciele Polskiego Związku Tenisa Stołowego nie muszą rywalizować w pierwszej rundzie grupowej. Kluby z Tarnobrzega, Grodziska Mazowieckiego i Działdowa są wysoko rozstawione, odpowiednio na 3, 5 i 7 miejscu, co oznacza, że zagrają od drugiej rundy grupowej.

W Champions League przeciwnikami naszych klubów będą: po jednym zespole z najlepszej ósemki, a także po dwa wyłonione w zmaganiach w I rundzie grupowej.

W Pucharze Europy zagra LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, a potencjalnymi rywalami są m.in. Metz TT (Francja), STK Starr Croatia (Chorwacja), Real Club Cajasur Priego (Hiszpania), TTC Sokah Hoboken (Belgia).

W Europhe Trophy zagra KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. W tych pucharze zobaczymy takie drużyny, jak np. ASD Marcozzi Cagliari (Włochy), TTV Red Stars Venray (Holandia), UTTC Raiffeisen Kennelbach (Austria) i Logis Auderghem TT (Belgia).

Rozgrywki na Starym Kontynencie rozpoczną się we wrześniu.