Decyzją Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Patryk Jendrzejewski został powołany na p.o. trenera KN Juniorów od 1.04.

Sukcesy Kadry Narodowej Juniorów wpłynęły na decyzję Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego, o powołaniu na stanowisko p.o. trenera Kadry Narodowej Juniorów Patryka Jendrzejewskiego. Rozwijanie talentów młodych reprezentantów naszego kraju wymaga dużego zaangażowania oraz podejścia dostosowanego do osobowości juniorów. O zasadności decyzji Zarządu PZTS świądczy fakt, że już pierwsze wyjazdy pod okiem Patryka Jendrzejewskiego zaowocowały sukcesami naszych zawodników.

Patryk Jendrzejewski to absolwent Ośrodka Szkolenia Sportowej Młodzieży w Gdańsku. Jest multimedalistą mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach młodzieżowych.

Ponadto wywalczył Akademickie Mistrzostwo Polski, a w polskiej Superlidze sięgnął po Drużynowe wicemistrzostwo Polski w barwach Pogoni Lębork.

Oprócz wielu medali ma na swoim koncie prestiżowe TROFEUM FAIR PLAY Polskiego Komitetu Olimpijskiego, honorujące szczególny czyn „czystej gry”.

W listopadzie 2009 roku, podczas międzynarodowych mistrzostw Polski, Patryk Jendrzejewski i Mateusz Gołębiowski dobrowolnie zgodzili się na rozegranie meczu deblowego z Koreańczykami z Południa – Lee Sang Sunem i Seo Hyun Deokiem, mimo że po ogłoszeniu walkoweru (rywale nie zgłosili się do gry), awansowali już do turnieju głównego.

Koreańczycy – wicemistrzowie świata juniorów byli przekonani, że grają następnego dnia i pojechali do hotelu. Polacy, na wniosek ich trenera Piotra Szafranka zrezygnowali z walkoweru i po uzyskaniu zgody organizatorów zagrali dzień później ten mecz. Zwyciężyli 3:2 (9, -4, -6, 3, 9) – i jak podkreślili z dumą – zapewnili sobie kwalifikację po sportowej walce przy stole.

Zarząd PZTS jest przekonany, że wkład Patryka Jendrzejewskiego w trening KN Juniorów przyniesie kolejne sukcesy naszych reprezentantów.