Natalia Partyka, która w tym roku zajęła czwarte miejsce w turnieju Europa TOP 16, znalazła się na oficjalnej liście uczestniczek Pucharu Świata. Zawody odbędą się w dniach 18-20 października w chińskim Chengdu.

W Azji wystąpi 20 zawodniczek. W tym gronie nie ma mistrzyni olimpijskiej z Rio de Janeiro i wicemistrzyni z Londynu Chinki Ding Ning, która w 2018 roku po raz trzeci w karierze zwyciężyła w PŚ. Jest za to jej finałowa rywalka w ostatniej edycji i zarazem rodaczka Zhu Yuling, triumfatorka Pucharu Azji.

Oprócz Partyki w Chengdu zagrają jeszcze cztery pingpongistki z kontynentu europejskiego, które uplasowały się na podium w TOP 16, tj. Niemka Petrissa Solja, Rumunka Bernadette Szocs i Austriaczka Sofia Polcanova. Z kolei inna Rumunka, Elizabeta Samara była w ćwierćfinale zawodów w szwajcarskim Montreux.

O trofeum, poza Samarą, będzie rywalizować także nowa tenisistka stołowa KTS Enea Siarki Tarnobrzeg – reprezentantka Stanów Zjednoczonych Wu Yue; zajęła trzecią lokatę w Pucharze Panamerykańskim.

W poprzednim sezonie tarnobrzeżanki po raz pierwszy w historii wygrały Ligę Mistrzyń. W przeszłości w składzie tego klubu była także Partyka.

Tegoroczny Puchar Świata mężczyzn też odbędzie się w Chengdu, w terminie 29 listopada – 1 grudnia. Na liście startujących nie ma Polaków, ale są np. mistrz globu Chińczyk Ma Long, wicemistrz świata Szwed Mattias Falck, Japończyk Tomokazu Harimoto, Niemcy Timo Boll i Dimitrij Ovtcharov, Białorusin Władimir Samsonow oraz grający w Dekorglassie Działdowo pingpongista z Hongkongu Wong Chun Ting czy też były zawodnik LOTTO ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszcz Sathiyan Gnanasekaran z Indii.