Mistrz Polski Samuel Kulczycki stoczył znakomity, choć przegrany 2:3 pojedynek singlowy z Patrickiem Franziską w półfinale play-off Bundesligi. W decydującej grze podwójnej nasz reprezentant i Simon Gauzy też doznali porażki 2:3. Ostatecznie w dzisiejszym meczu klub Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika TTF Liebherr Ochsenhausen przegrał na wyjeździe z 1. FC Saarbrücken TT 2:3.

Rewanż w sobotę, 10 kwietnia w Ochsenhausen, a ewentualne 3 spotkanie w poniedziałek, 12 kwietnia.

Po efektownych zwycięstwach Simona Gauzy’ego z Darko Jorgiciem 3:0 i Hugo Calderano z byłym zawodnikiem Dekorglassu Działdowo Shang Kunem 3:0, TTF Liebherr prowadził 2:0, a do trzeciego singla przystąpili nasz reprezentant i Patrick Franziska. W rankingu światowym Samuel Kulczycki, nowo kreowany Mistrz Polski, jest 360, a jego rywal 16.

Samuel Kulczycki rozegrał bardzo dobre spotkanie, miał 2 meczbole, lecz niestety przegrał 5 seta 12:14. Ale po kolei…

Reprezentant Polski bardzo dobrze rozpoczął grę i prowadził 3:0 i 4:1. Później zdecydowanie lepiej prezentował się Patrick Franziska wygrał 1 seta do 5. W drugim Samuel Kulczycki odrabiał straty – 0:3, 5:7, lecz końcówka należała do Niemca. Mimo że nasz tenisista stołowy przegrywał 0:2 dalej walczył i zwyciężył w 3 secie 11:7. W czwartym Samuel Kulczycki prowadził aż 7:1, a przy 7:4 nastąpiła minutowa przerwa. Po niej dalej punktował przeciwnik i zrobiło się 7:7. Od tego momentu lepiej poczynał sobie Polak, wygrywał 9:7 i 10:9 i ostatecznie wykorzystał szansę i triumfował 13:11.

Horrorem był 5 set. Samuel Kulczycki przegrywał 1:3, 2:5, 4:8, 7:9 i 8:10. Ale nie zwątpił, wygrał 3 akcje z rzędu i na tablicy pojawił się wynik 11:10 dla Polaka. Potem miał jeszcze meczbola przy 12:11. Niestety dramatyczny pojedynek zakończył się sukcesem Patricka Franziski.

W ostatnim singlu Hugo Calderano przegrał z Darko Jorgiciem 2:3, co oznaczało, że odbędzie się mecz deblowy: Franziska/Kun – Gauzy/Kulczycki. Polak z Francuzem niestety przegrali 2:3.

Dwumecz 1. FC Saarbrücken TT – TTF Liebherr Ochsenhausen to rewanż za ubiegłoroczny finał Mistrzostw Niemiec. Wtedy wygrał zespół z Saarbrücken 3:1, a jedyny punkt dla Ochsenhausen zdobył Jakub Dyjas.

W tegorocznym finale jest już Borussia Düsseldorf, która 2-krotnie pokonał ASV Grünwettersbach 3:0.