Turniej Czech Open w Ostravie był ostatnim testem przed mistrzostwami świata dla biało-czerwonych. Polacy wypadli świetnie wygrywając klasyfikację medalową turnieju singla i „drużynówki” z 11. medalami!

Cztery medale dla Polski w turnieju drużynowym wywalczyli:

ZŁOTO

TF8-10 Karolina Pęk/Małgorzata Jankowska
TM1-2 Rafał Czuper/Tomasz Jakimczuk

SREBRO

TM9 Paweł Konstantyn/Paweł Jabłoński

BRĄZ

TF8-10 Katarzyna Marszał/Dajana Jastrzębska

Polska wygrała klasyfikacje medalową turnieju singla i „drużynówki” z 11 krążkami. W turnieju startowało ponad 250 zawodników z 36 krajów. Był to ostatni sprawdzian przed październikowymi Mistrzostwami Świata w Słowenii.

Łącznie w zawodach wystartowało 17 naszych reprezentantów. Poza naszymi medalistami w turnieju zagrali: Mariusz Czerwiński, Janusz Chamot, Sławomir Brak, Tomasz Mika, Michał Deigsler, Wojciech Wlazło, Mariusz Olczak, Robert Cwenar oraz Paweł Włodyka.

– Po raz pierwszy podczas zawodów międzynarodowych mieliśmy przyjemność pracy z nowymi trenerami w kadrze: Feliksem Kordysiem, Ryszardem Grzelakiem oraz z psychologiem Małgorzatą Fijałek-Żuk. Wspomógł nas również w pracy trenerskiej Adam Jurasz – srebrny medalista Igrzysk Paraolimpijskich z Aten. W zawodach nie mógł wystartować Adrian Szczerbiński, który na tych zawodach nie otrzymał klasy uprawniającej do gry w sporcie osób niepełnosprawnych – tłumaczy trener Andrzej Ochal.