Po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją w meczu ekstraklasy tenisistek stołowych wystąpiła liderka Enea Siarki Tarnobrzeg Li Qian. „Rozegrała bardzo dobry pojedynek” – powiedział trener kadry narodowej i Enea Siarki, Zbigniew Nęcek.

We wtorek tarnobrzeżanki pokonały w Krakowie KS Bronowiankę 3:0. Oprócz Li Qian grały także Kinga Stefańska i Agata Zakrzewska.

– Li Qian zagrała z chińską zawodniczką Zhao Ziyi i był to jej pierwszy mecz po trzech miesiącach przerwy. Rozegrała bardzo dobry pojedynek – mówił trener.

Aktualna mistrzyni Europy wygrała z Zhao Ziyi 3:0. Pierwszy set był najbardziej wyrównany. W kolejnych miała wyraźną przewagę.

Szkoleniowiec zapewnił, że liderka tarnobrzeskiej drużyny wystąpi w sobotę w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzyń, w którym Enea Siarka zagra ze Sportingiem Lizbona.

Jesienią ubiegłego roku po powrocie ze złotym medalem z mistrzostw Europy w hiszpańskim Alicante u Li Qian pojawiły się kłopoty zdrowotne – stan zapalny rdzenia kręgowego na wysokości odcinka szyjnego.

– To była bardzo uciążliwa kontuzja, ale Li Qian jest już w stu procentach wyleczona – podkreślił trener.

Nęcek zaznaczył, że liderka Enea Siarki jest ambitną i doświadczoną zawodniczka, która szybko wróci do dobrego poziomu.