Znakomicie w turnieju WTT Youth Contender w Metz (Francja) zaprezentowała się Natalia Bogdanowicz. Tenisistka stołowa Polmleku Lidzbark Warmiński nie miała sobie równych w zmaganiach kadetek i zasłużenie wygrała rywalizację w grze pojedynczej!

Triumf występującej na co dzień na zapleczu Ekstraklasy zawodniczki z Warmii i Mazur nie był przypadkowy. W turnieju głównym kadetek Polka pokonała m.in. szóstą w rankingu światowym Leanę Hochart z Francji. W decydującym spotkaniu Natalia Bogdanowicz okazała się lepsza od Koreanki Park Gagyeon, zwyciężając 3:1. Warto dodać, że od ćwierćfinału do finału, reprezentantka naszego kraju straciła tylko jednego seta!

W środę swój start w Metz zakończyły także pozostałe przedstawicielki Polski. W gronie juniorek najlepszy wynik uzyskała Anna Brzyska, która dotarła do 1/8 finału. W 1/16 finału z zawodami pożegnały się Ilona Sztwiertnia, Zuzanna Wielgos i Zofia Śliwka.

Reprezentantki Polski podczas turnieju WTT Youth Contender w Metz wywalczyły dwa medale. Oprócz złotego krążka Natalii Bogdanowicz w U15, w kategorii U17 brązowy medal zdobyła Anna Brzyska.