Cała Polska społeczność Tenisa Stołowego zjednoczyła się wysiłkach i uczciła Narodowy Dzień Tenisa Stołowego w całkowicie nowy sposób! 21 lokalizacji, dziesiątki zawodników i setki uczestników świętowało wspólnie 13 września 2020 roku Narodowy Dzień Tenisa Stołowego!

Obchody Narodowego Dnia Tenisa Stołowego oficjalnie zainaugurowały sezon 2020/2021, w którym Polski Związek Tenisa Stołowego celebrować będzie 90-cio lecie swojego istnienia.

Po sukcesach „Pingpongowego PGE Narodowego” podjęliśmy decyzję, aby Narodowy Dzień Tenisa Stołowego odbył się w kilkudziesięciu miastach Polski jednocześnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu większa liczba pasjonatów tenisa stołowego miała możliwość aktywnego uczestnictwa w celebrowaniu naszego święta. Tenis stołowy to dyscyplina dla każdego, niezależnie od wieku, płci czy dotychczasowych doświadczeń sportowych i kondycji fizycznej. Liczymy, że organizacja obchodów Narodowego Dnia Tenisa Stołowego w 21 miastach przyczyni się do popularyzacji naszego sportu, który jest receptą na długowieczność” – powiedział Dariusz Szumacher, Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Na uczestników Narodowego Dnia Tenisa Stołowego czekały takie atrakcje jak: amatorskie turnieje tenisa stołowego, spotkania z gwiazdami tenisa stołowego, mecze pokazowe, gry i zabawy sprawnościowe, konkursy z nagrodami i wiele innych.

Dziękujemy wszystkim organizatorom oraz uczestnikom tego wydarzenia, które jest ważne dla całego środowiska Tenisa Stołowego w Polsce i którego świętowanie stało się już tradycją.

Narodowy Dzień Tenisa Stołowego wraca już za rok, do zobaczenia!