Dwa brązowe medale wywalczyli reprezentanci Polski podczas Mistrzostw Świata Głuchych, które w minionym tygodniu zakończyły się stolicy Tajwanu – Tajpej.

Biało-czerwoni w 4. Mistrzostwach Świata Głuchych (trzy wcześniejsze edycje odbyły się w Sofii, Tokio i Samsun) na podium stawali w dwóch konkurencjach – turnieju drużynowym i grze pojedynczej. W rywalizacji zespołem żeńska drużyna naszego kraju w składzie: Gabriela Dyszkiewicz, Julia Szmiel i Monika Śmiżewska, dotarła do półfinału, w którym uległa Japonii 2:3. We wcześniejszych spotkaniach Polki pokonały Indie 3:1, Tajwan 3:1 i Filipiny również 3:1.

W zmaganiach gry pojedynczej kobiet na podium stanęła Gabriela Dyszkiewicz. Polka, która w turnieju drużynowym zapisała przy swoim nazwisku komplet indywidualnych zwycięstw, w stolicy Tajwanu wywalczyła brązowy medal. Jedynej porażki w całej imprezie Dyszkiewicz doznała w półfinale singla, ulegając późniejszej złotej medalistce – Evie Jurkovej ze Słowacji.

Nieco słabiej biało-czerwoni zaprezentowali się w pozostałych konkurencjach. Męska reprezentacja naszego kraju zajęła ósme miejsce w turnieju drużynowym (Paweł Pięta, Karol Jabłoński, Grzegorz Nowak i Adrian Szeliga). Z kolei na piątych miejscach zostali sklasyfikowani Gabriela Dyszkiewicz i Julia Szmiel (w grze podwójnej kobiet) oraz Paweł Pięta i Adrian Szeliga (w grze podwójnej mężczyzn).

Przy okazji 4. MŚ Głuchych w Tajpej odbyły się także pierwsze w historii Mistrzostwa Świata Głuchych juniorów. Jedynym naszym reprezentantem w tych zawodach był Karol Jabłoński, który zajął dziewiąte miejsce w grze pojedynczej.