W hali im. Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym nadchodzi czas na najważniejsze pojedynki. Poznaliśmy już skład półfinałów turnieju gry pojedynczej oraz finalistów debla.

Póki co największą niespodziankę w turnieju singlowym młodzików sprawił Szymon Brud z PKS-u Kolping Jarosław, który w ćwierćfinale wyeliminował Marcela Błaszczyka (Dwójka Rawa Mazowiecka) 3:0 (13:11, 13:11, 11:4). Co ciekawe Brud wpadł w półfinale na… swojego klubowego kolegę Dawida Jadama (pokonał w 1/4 finału Kacpra Tureckiego z Gryfa Gdów 3:1).

W drugim półfinale zmierzą się: Michał Wandachowicz (Chrobry Międzyzdroje), który wygrał z Arturem Gromkiem (Warmia Lidzbark Warmiński) 3:0 (11:5, 11:9, 11:8) i Alan Kulczycki z Olimpii-Unii Grudziądz (wyeliminował Piotra Żurawskiego z AZS-u UE Wrocław 3:1).

Bez niespodzianek nie obyło się także w rywalizacji singlowej młodziczek. Zuzanna Dąbrzał (Noteć Inowrocław) wygrała z Zuzanną Borek (Sygnał Lublin) 3:2. W niedzielę zmierzy się w półfinale z Natalią Gaworską reprezentującą AZS UE Wrocław (wyeliminowała Klarę Lemańską z Krajny Sępólno Krajeńskie 3:2).

Do 1/2 finału awansowały także Oliwia Wątor z krakowskiej Bronowianki (pokonała Malwinę Jarecką z Victorii Jelcz-Laskowice 3:1) i „jedynka” Aleksandra Guzik z Gryfu Gdów (wygrała z Natalią Bogdanowicz z Warmii Lidzbark Warmiński 3:2).

Półfinały singla zaplanowano na niedzielę na godzinę 10:00 (młodziczki) i 10:30 (młodzicy). Finały o 12:10 (młodziczki) oraz 12:45 (młodzicy).

Poznaliśmy także finalistów turnieju gry podwójnej. O złoto zagrają: Karolina Hołda (EMDEK Bydgoszcz)/Natalia Gaworska (AZS UE Wrocław) i Zuzanna Pawelec/Zuzanna Borek (obie Sygnał Lublin), a wśród młodzików: Marcel Błaszczyk (Dwójka Rawa Mazowiecka)/Dawid Jadam (PKS Kolping Jarosław) oraz Alan Kulczycki (Olimpia-Unia Grudziądz)/Michał Wandachowicz (Chrobry Międzyzdroje).

Finały debla zaplanowano na niedzielę na godzinę 11:00 (młodziczki) i 11:35 (młodzicy).

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

Młodziczki – gra pojedyncza
Młodzicy – gra pojedyncza
Młodziczki – gra podwójna
Młodzicy – gra podwójna
Młodziczki – gra drużynowa
Młodzicy – gra drużynowa