Samuel Kulczycki w gronie juniorów oraz Miłosz Redzimski wśród kadetów awansowali do ćwierćfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Świata w grze pojedynczej. Turniej rozgrywany jest w portugalskiej miejscowości Vila Nova de Gaia.

Kulczycki, który na co dzień występuje w niemieckiej Bundeslidze, w 1/8 finału pokonał w czterech setach złotego medalistę ME seniorów w grze podwójnej z Warszawy – Maxima Grebneva z Rosji 4:0 (11:8, 11:9, 11:8, 11:9). Wcześniej, bo w pierwszej rundzie, aktualny mistrz Polski seniorów w grze pojedynczej wyeliminował z zawodów Tajwańczyka Fenga Yi-Hsina.

W gronie ośmiu najlepszych kadetów globu znalazł się Miłosz Redzimski. Tenisista stołowy Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki pokonał w drugiej rundzie zmagań do lat 15 Rumuna Dragosa Alexadru Bujora 4:2 (8:11, 11:4, 11:3, 8:11, 11:5, 11:8).

Pojedynki ćwierćfinałowe z udziałem Polaków zostaną rozegrane we wtorek. Transmisje na żywo z tych spotkań będzie można zobaczyć na oficjalnym profilu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego na Facebooku.

Warto dodać, że zarówno Kulczycki jak i Redzimski wywalczyli w Portugalii już brązowe medale w grze mieszanej.